Vchodové dvere ako rukopis projektu

Vchodové dvere už dávno nie sú len funkčným, stereotypným prvkom domu. Ich dizajnové možnosti sú dnes ozaj široké a vedia byť výrazne dominujúcou a efektnou časťou domu.

Výber vchodových dverí predstavuje samostatnú etapu v rámci projektu stavby alebo rekonštrukcie domu. Vchodové dvere nie sú len vstupom, sú pomyslenou hranicou medzi vonkajším vizuálom domu a interiérom. Chránia pred vonkajšími vplyvmi, sú efektívnou bariérou proti hluku a zároveň symbolizujú súkromie a značne prispievajú k celkovému dojmu z projektu.

Preto je veľmi dôležité ich výberu venovať náležitú pozornosť.

hliníkové vstupné dvere REHAU
Hliníkové vstupné dvere REHAU | Zdroj: KALYPSO

Funkčnosť a praktickosť

Vchodové dvere patria k najvyužívanejším a bezpochyby vysoko namáhaným prvkov domu. Kvalita materiálu, z ktorého sú vyrobené, je teda prvým a rozhodujúcim aspektom ich výberu. Vchodové dvere by mali byť ľahko ovládateľné, pohodlné na používanie a tiež dobre izolované. V Kalypso odporúčame hliníkové vchodové dvere z profilového systému Heroal. Patria medzi špičku vďaka jedinečnému konštrukčnému prvku, kĺznym lištám, ktoré zabezpečujú, že sa dvere nebudú prehýbať a deformovať vplyvom nerovnomerných teplôt medzi interiérom a exteriérom. Preto sú  výnimočne odolné, trvácne a stabilné, bez potreby opätovného nastavovania. Profilový systém Heroal má tiež výborné tepelno-izolačné vlastnosti.

hliníkové vchodové dvere
Hliníkové vchodové dvere | Zdroj: KALYPSO

Bezpečnosť

Ďalším dôležitým aspektom výberu vchodových dverí je bezpečnosť. V tomto ohľade je u nás štandardom trojbodový automatický uzamykací systém. Čo v praxi znamená, že po jednoduchom zabuchnutí dverí sa automaticky uzamknú v troch bodoch, bez použitia kľúča.

Dizajn

V neposlednom rade je veľmi dôležitý aj vzhľad. Vchodové dvere sú prvý a posledný bod kontaktu s domom.  Vedia byť výrazným dizajnovým prvkom, ktorý dodáva projektu charakter. Ich dizajnové možnosti sú dnes ozaj široké.

Vchodové dvere minimalistické, industriálne, rustikálne, s presklením či bez, stačí si ich vyskladať.

Dominantným dizajnovým prvkom dverí sú dverné výplne z rôznych materiálov. Prekrývajú celé krídlo dverí, jednostranne alebo obojstranne, čím aj perfektne izolujú a sú výbornou zvukovou bariérou.

Pre milovníkov prírodných materiálov máme v ponuke dverné výplne z dreva. Sú nádherné, hrejivé, jedinečné a nadčasové. V kombinácii s hliníkovým oknami dodajú domu neprehliadnuteľný punc luxusu.

Výrazným dizajnovým prvkom vchodových dverí je madlo. Podľa možnosti montáže ich delíme na madlá montované do krídla dverí a čoraz preferovanejšie madlá do dvernej výplne. Ich výhodou je väčší priestor pre ruky, pohodlnejšie odomykanie dverí a unikátny dizajn.

Hliníkové vchodové dvere, efekt výšky
Hliníkové vchodové dvere, efekt výšky | Zdroj: KALYPSO

Moderné technológie

Súčasné vchodové dvere ponúkajú široké možnosti prispôsobenia a vylepšenia, ktoré sú dnes neodmysliteľnou súčasťou modernej technológie a komfortu:

  • Integrované osvetlenie madla: zvyšuje bezpečnosť a prispieva k celkovému dizajnu.
  • Biometrický snímač prstov: moderná funkcia umožňuje bezpečné a pohodlné otváranie dverí pomocou biometrického rozpoznávania odtlačkov prstov. Je to vysoko spoľahlivý spôsob overenia identity a zabezpečenia prístupu a komfortu bez potreby nosenia kľúčov.
  • Vzdialené prístupy: s technológiou vzdialených prístupov môžete udeľovať dočasné povolenia k otváraniu dverí na diaľku, napríklad pre kuriérov, upratovačky alebo návštevy.

S dnešnými rozmanitými dizajnovými a technologickými možnosťami sú vchodové dvere naozaj viac než len praktickým prvkom. Je úžasné, že si môžete vybrať dvere, ktoré vedia odzrkadľovať myšlienku a štýl celého projektu.

vchodové dvere so zapusteným madlom REHAU
Vchodové dvere so zapusteným madlom REHAU | Zdroj: KALYPSO

www.kalypso.sk

Zdroj: PR článok KALYPSO SK, spol. s r.o.