ZENIT – jeden dizajnový rad, tri úrovne štandardu

Príchod španielskej značky NIESSEN zo skupiny ABB na slovenský trh rozširuje možnosti výberu štandardu pre architektov, developerov i budúcich majiteľov nehnuteľností. Novinka na našom trhu – ZENIT – je najkomplexnejším modulárnym radom vypínačov a zásuviek, vhodným pre všetky druhy rezidenčných a komerčných budov.

Stavebnicová flexibilita, tri typové rady v jednom dizajne a viac ako 100 funkcií Zenitu umožňuje realizovať akýkoľvek typ inštalácie v akomkoľvek štandarde. Zenit je tak smart voľbou rovnako pre rezidenčné projekty ako aj komerčné priestory: hotely, reštaurácie, obchodné prevádzky, atď.

Zdroj: ABB

Jednoduchá inštalácia, flexibilita a kompletný rozsah funkcií umožňuje poskytovať riešenia šité na mieru všetkých typov projektov.

Modularita tohto dizajnového radu umožňuje aj výnimočne jednoduchú realizáciu dodatočných zmien v štandarde či funkcii vypínačov a zásuviek, bez potreby stavebného zásahu. Znásobiť počet vypínačov, či zmeniť kombináciu prístrojov v existujúcich elektroinštalačných krabiciach je s ním možné prakticky kedykoľvek.

Zdroj: ABB

Prezieravý univerzál moderného dizajnu

Zenit je charakteristický svojimi čistými líniami a jednoduchou eleganciou. Na slovenskom trhu je dostupný v troch typových radoch: ako kompaktný a pevný Zenit Solid, vizuálne nadľahčený Zenit Float a najmä ultraštíhly Zenit Soul. Iba 3,9 mm, ktoré oddeľujú jeho povrch od steny, sú výnimočným detailom v prostredí dizajnu elektroinštalačných prvkov.

Zenit Soul, Solid a Float
Zenit Soul, Solid a Float | Zdroj: ABB

Trendové povrchy i moderná farebná škála Zenitu dokážu podčiarknuť akýkoľvek dizajn interiéru, či už rezidenčného, administratívneho či komerčného projektu. V ponuke je okrem klasickej farebnej škály rámčekov – biela, strieborná, antracytová, šampanská, šesť farebných odtieňov v sklenenom vyhotovení, štyri v metalickom, dva typy prírodných povrchov a dva v luxusnom prevedení bridlice a wengue.

 

Zdroj: ABB

Dizajnový rad Zenit obsahuje všetky potrebné komponenty pre štandardnú, nadštandardnú ale aj luxusnú výbavu rezidenčných a administratívnych objektov. Od tradičných zásuviek, vypínačov, spínačov, LED stmievačov, ovládačov žalúzií, cez zásuvky pre všetky konvenčné konektory – dvojité a trojité RCA, mini-jack, VGA, HDMI a USB -, snímače, termostaty až po vysokokvalitné komponenty audio systému. Pre použitie v exteriéri ponúka Zenit možnosti povrchovej a zapustenej montáže s krytím: IP20, IP40, IP55.

Zdroj: ABB

Automatizačné systémy – jednoducho a smart

Transformácia domácnosti na inteligentnú je so Zenitom a systémom ABB-free@home® jednoduchšia než by sa mohlo zdať. Zenit obsahuje všetky potrebné komponenty – či už ide o stmievače, svetlá, kúrenie, klimatizáciu, inteligentného vrátnika alebo tvorbu scén. V porovnaní s konvenčnými elektroinštaláciami sú potrebné len minimálne náklady.

Kombinácia Zenitu s technológiou ABB i-bus® KNX prináša merateľnú efektivitu aj do hotelových izieb a kancelárskych priestorov. Inteligentné detektory prítomnosti s priamym prepojením so systémom KNX umožňujú nastavovať klímu a svetlo v interiéri veľmi citlivo. So šírkou pokrytia a diskrétnym dizajnom sú pre oko takmer neviditeľné, no vysoko efektívne.

Zdroj: ABB

Zenit poskytuje to najlepšie pri plánovaní kancelárskych priestorov – od kontroly osvetlenia a teploty, cez vybavenie pracovných staníc, automatizáciu so systémami ABB i-bus® KNX a ABB-free@home® a v podstate po všetko medzi tým. V modernom dizajne, vyhotovení, atraktívnych materiáloch vhodných do akéhokoľvek interiéru, od malých firiem až po veľké korporácie.

www.abbvypinace.sk

Zdroj: PR článok ABB, s.r.o.