Recepcia
Galéria(8)

Závesný systém GRIPPLE od spoločnosti SKYGRIP

Spoločnosť SKYGRIP s.r.o. bola založená v roku 2012 s cieľom ukázať slovenskému a českému trhu jednoduchšie riešenia v oblasti závesných systémov pre technické rozvody. Odvtedy má spoločnosť za sebou veľké množstvo úspešných projektov v stavbách pre automobilový priemysel, v obchodných centrách, vo výrobných a skladových halách, ale aj v bytových a rodinných domoch.

Recepcia
Závesný systém GRIPPLE
Katalóg 2019 EN 6
Katalóg 2019 EN 80
navod a popis 4
navod a popis 10
PI ACOUSTICCLAMP ENG
Bez názvu 1

Spoločnosť SKYGRIP dodáva lanový závesný systém GRIPPLE (výhradné zastúpenie v SR a ČR). Spoločnosť Gripple je anglický výrobca s viac ako tridsaťročnými skúsenosťami. Vyrába lanový závesný systém so širokou škálou uplatnenia v oblasti elektroinštalácií, vzduchotechniky, kúrenia, chladenia, reklamy atď. Montáž týchto systémov je veľmi rýchla a vhodná na všetky typy stropov. Súčasťou systému je rychlozámok na uchytenie akéhokoľvek výrobku vrátane jednoduchého nastavenia výšky závesu bez použitia náradia.

Závesný systém GRIPPLE
Zdroj: SKYGRIP

Ide o závesný systém, ktorý je rýchlejší minimálne o 50 % a je konečne iný než štandardne používané závitové tyče. Aj dizajn zavesenia rozvodov je už pre mnohých zákazníkov veľmi dôležitý.

Katalóg 2019 EN 6
Zdroj: SKYGRIP

Rýchlosť lanového systému GRIPPE si môžete overiť TU.

Katalóg 2019 EN 80
Zdroj: SKYGRIP

Montáž systému GRIPPLE Fast Trak TU.

Certifikovaný závesný systém GRIPPLE prevyšuje európske požiadavky na lanové závesné systémy. Keďže v spoločnosti Gripple je bezpečnosť na prvom mieste, závesy sa vyrábajú s bezpečnostným koeficientom 5 : 1., čo je aj deklarované príslušnými certifikátmi, ako sú Lloyd’s register, TÜV alebo Apave.

Spoločnosť SKYGRIP ponúka konštrukčnú podporu nielen stálym, ale aj novým zákazníkom, a to v oblasti návrhov a špecifikácie závesnej techniky. Nemusíte svoj drahocenný čas strácať pri navrhovaní a riešení zavesenia rôznych technických prvkov. Tieto riešenia môžete nechať na tím skúsených projektantov, ktorý vám navrhne a ponúkne najvýhodnejšie riešenie.

Ako podpora pre projektantov je v ponuke možnosť využitia programu REVIT. Ide o možnosť automatického návrhu závesov s konkrétnym počtom, dĺžkou a typom, ktorý sa vytvorí po zadaní požadovaných parametrov.

navod a popis 4
Zdroj: SKYGRIP
navod a popis 10
Zdroj: SKYGRIP

Výhody pre investorov a montážne spoločnosti sú taktiež jednoznačné:

  • výrazné ušetrenie času minimálne o 50 %,
  • nižšia hmotnosť samotných závesov vzhľadom na zaťaženie strechy,
  • menší počet montážnikov,
  • jednoduchá inštalácia vďaka pripravenému závesu na mieru,
  • jednoduché nastavovanie výšky vďaka rýchlozámku,
  • kratší čas prenájmu plošiny alebo lešenia,
  • technická podpora na každej stavbe,
  • minimálne skladové priestory,
  • menšia diverzita vďaka univerzálnosti výrobkov.

Vďaka univerzálnosti výrobkov sa dokáže použiť jeden typ výrobku namiesto veľkého množstva výrobkov použitých z klasickej závesnej techniky. Príkladom sú rôzne typy univerzálnych objímok. Pri jednej objímke sa dokáže uchytiť potrubie od ø 17 mm až po ø89 mm. Pri ventilačných objímkach je to dokonca od ø 80 mm až po ø 710 mm.

Video o montáži objímok GRIPPLE nájdete TU.

Bez názvu 1
Zdroj: SKYGRIP

Akustika a prenos vibrácií z technických rozvodov do stavby je jedným z mnohých problémov na stavbách hlavne pri bytových domoch. V tomto systém Gripple, ktorý spoločnosť SKYGRIP ponúka, patrí medzi lídrov na trhu vďaka sortimentu univerzálnych akustických objímok, ktoré znižujú hlučnosť až o 23 dB. Zníženie prenosu vibrácií zabezpečuje samostatný lankový záves, na ktorom sa vibrácie pohlcujú. Všetko je doložené vibračnými testami, ako aj akustickými certifikátmi.

PI ACOUSTICCLAMP ENG
Zdroj: SKYGRIP

V prípade záujmu o tento inovačný závesný systém, alebo ak chcete získať informácie o referenciách, kontaktujte obchodného zástupcu v zvolenom regióne. Kontakt získate na webových stránkach spoločnosti.

www.skygrip.sk