Vzduchové clony Frico s technológiou Thermozone vytvárajú komfort a znižujú náklady

Vzduchové clony Frico vytvárajú vo vstupných dverách neviditeľnú bariéru, ktorá oddeľuje rôzne teplotné zóny bez obmedzenia prístupu osôb a vozidiel. S technológiou Thermozone sa vytvára efektívne oddelenie vzduchu v kombinácii s nízkou hladinou hluku, čo poskytuje príjemnú klímu a veľké úspory energie.

Vzduchové clony Frico sú celosvetovo oceňované pre svoju kvalitu a prevádzkovú efektivitu a v súčasnosti sa používajú vo viac ako 70 krajinách sveta.

Úspora energie a dobrá vnútorná klíma

V mnohých priestoroch, napríklad v obchodoch, obchodných domoch, priemyselných priestoroch a tovarových termináloch sú dvere veľkú časť dňa otvorené. To znamená nepohodlie pre zákazníkov a personál a zároveň dochádza k výrazným stratám draho ohrievaného alebo ochladzovaného vzduchu, najmä keď je rozdiel teplôt medzi vonkajším a vnútorným vzduchom veľký.

Správne navrhnuté a nainštalované vzduchové clony Frico poskytujú príjemnú vnútornú klímu bez prievanu a výrazne znižujú straty ohriateho alebo ochladeného vzduchu. Vzduchová clona tiež chráni pred hmyzom a emisiami.

Zdroj: Systemair

Optimalizované vzduchové clony

Vzduchové clony s technológiou Thermozone majú optimalizovaný výkon a minimalizované hladiny hluku. Technológia Thermozone vytvára vysoko rovnomernú vzduchovú bariéru s dokonalou rovnováhou medzi objemom a rýchlosťou vzduchu. To poskytuje optimálny cloniaci efekt pre dvere a vchody. Táto rovnováha clonu nie len zefektívňuje, ale má aj ďalšie výhody ako je zníženie hladiny hluku a turbulencií.

Dobré dôvody, prečo si vybrať Frico

Viac ako 85-ročné skúsenosti s vývojom produktov pre náročné severské podnebie nám poskytli jedinečnú zásobáreň znalostí. To je náš základ pri vytváraní dnešných energeticky účinných riešení pre príjemnú vnútornú klímu.

Viac informácií na www.frico.sk

Zdroj: Systemair a.s.