Vaillant predstavil viaceré novinky: Cieľom je ochrana klímy

Portfólio tepelných čerpadiel značky Vaillant

Ochrana klímy je v súčasnosti cieľom, ktorý si stanovujú aj mnohí výrobcovia. V tomto duchu aj Vaillant, ako globálny a technologický líder na trhu a špecialista na vykurovacie technológie, predstavil množstvo nových, energeticky úsporných a ekologicky šetrných výrobkov a komplexných služieb.

„Vďaka súčasnej stratégii našej spoločnosti sa aj my podieľame na riešeniach pre dosiahnutie globálnych cieľov ochrany klímy,“ zdôraznil Dr. Andree Groos, výkonný riaditeľ predaja, marketingu a servisu spoločnosti Vaillant Group. Výsledkom je efektívnejšia generácia plynových kondenzačných kotlov, široké portfólio ekologických tepelných čerpadiel pre novostavby i modernizácie a nové digitálne služby.

Inovatívne technológie

„Tepelné čerpadla a vysokoúčinné kondenzačné kotly budú hlavnými piliermi trhu s teplom aj po roku 2030,“ povedal Dr. A. Groos s odkazom na dve štúdie nemeckých expertov. Značka Vaillant nedávno predstavila napríklad novú generáciu kondenzačných kotlov ecoTEC exclusive (5, 20, 25 a 30 kW) s ionizačnou technológiou. Ide o nový, efektívnejší systém spaľovania, ktorý pomáha vyrovnávať výkyvy v kvalite plynu a umožňuje čo najúčinnejší chod zariadenia. Technológia automaticky rozpoznáva rôzne typy plynov, čo zaručuje optimálny energetický výnos a špičkovú kvalitu spaľovania.

„Tento ecoTEC už dnes spĺňa požiadavky kladené na kondenzačné kotly v nadchádzajúcich rokoch,“ dodal Sebastian Albert, riaditeľ produktového a servisného manažmentu značky Vaillant v Nemecku.

Využívanie zelenej energie

K novinkám značky Vaillant patrí nová generácia tepelných čerpadiel aroSTOR (A+) na prípravu teplej vody (nad 60 °C, 200 a 270 l). Pre dosiahnutie vyšších úspor energie sú kombinovateľné s vykurovacími zariadeniami aj fotovoltickými systémami. Sú vhodné pre novostavby aj modernizácie. Zariadenie váži o polovicu menej a je výrazne menšie, než jeho predchodca.

Vaillant predstavil aj nový model monoblokového tepelného čerpadla aroTHERM plus (3, 5, 7, 10 a 12 kW) vzduch/voda s výstupnou teplotou do 75 °C. Je výbornou voľbou aj pre modernizácie, nový model je výnimočne tichý a umožňuje inštaláciu v husto obývaných oblastiach či v radovej zástavbe. Nedávno značka uviedla na trh inovatívne tepelné čerpadlá typu vzduch/voda s názvom recoCOMPACT exclusive a versoTHERM plus, ktoré sa inštalujú iba dovnútra, s prieduchmi cez obvodovú stenu budovy.

Aplikácia aj rozšírená realita

V rámci nových digitálnych služieb predstavila značka Vaillant špeciálnu aplikáciu ISA (InteractiveServiceAssistant), ktorou bude v budúcnosti pomáhať montážnym firmám pri inštalácii vykurovacích zariadení a pri ich servise.

Aplikácia ISA na pomoc montážnym firmám
Aplikácia ISA na pomoc montážnym firmám |

Aplikácia poskytuje jasné pokyny (krok za krokom) prostredníctvom tabletu, smartfónu alebo dátových okuliarov. Vaillant predstavil aj výskumný projekt rozšírenej reality ARSuL, ktorý predstavuje digitálnu pomoc pre montážne firmy v teréne, s použitím dátových okuliarov Microsoft HoloLens.

Projekt rozšírenej reality ARSuL Vaillant
Projekt rozšírenej reality ARSuL Vaillant |

Projekt sa uskutočňuje v spolupráci s tromi nemeckými univerzitami a je financovaný Nemeckým spolkovým ministerstvom školstva a výskumu. ARSuL už otestovalo 50 subjektov z troch inštitúcií odborného vzdelávania, v ďalšom kroku ho otestujú montážnici pri inštalácii kondenzačného kotla v reálnych podmienkach.

www.vaillant.sk

KategórieVykurovanie