Partner sekcie:
  • Stavmat

Kontrolujte a ovládajte spotrebu plynu pomocou svojho mobilného telefónu

image 79010 25 v2

Počasie sa môže meniť z minúty na minútu. Ako bude dnes odpoludnia alebo večer? Hoval TopTronic® E sa ani nemusí pýtať – nová riadiaca technológia už pozná predpoveď počasia vďaka svojmu internetovému rozhraniu.

Môže napríklad nastaviť kondenzačný kotol v súlade s predpoveďou počasia poskytovanou službou MeteoNews. Ak je ráno ešte chladno, dodá teplo. Ak sa okolo poludnia začne otepľovať, riadiaca technológia automaticky a – to je rozhodujúce – v počiatočnom štádiu zníži výkon v súlade s predpoveďou počasia. Ak je kondenzačný kotol kombinovaný so solárnym systémom, nová riadiaca technológia uprednostňuje solárny systém na základe globálneho slnečného svitu, a znižuje teda spotrebu plynu alebo vykurovacieho oleja. Hoval TopTronic® E môže zohľadňovať aj slnečný svit – v prípade stien budovy s veľkou plochou smerujúcich na juh – s cieľom zaistiť optimálnu klímu v miestnostiach.

Skrátene povedané: nová riadiaca technológia automaticky premýšľa sama za seba a myslí dopredu. Prepája do siete všetky komponenty a zohľadňuje vonkajšie vplyvy, ako je napríklad pravdepodobné počasie. To znižuje spotrebu energie a zvyšuje komfort. Podľa toho, či používatelia uprednostňujú šetrenie energií alebo komfort, môžete na zdroji tepla plynulo meniť nastavenie tak jednoducho, ako by ste menili hlasitosť na rádiu.  

Jednoduchá obsluha

Rovnako ako pri riadiacej technológii Hoval TopTronic® E integrovanej v zdroji tepla je prítomný ešte druhý ovládací panel so zhodnou dotykovou obrazovkou, ktorý možno umiestniť do obytného priestoru.

Koncepcia obsluhy je samozrejmá. Sprievodca spustením začína otvorením ponuky niekoľkých jazykov a potom inštalatéra vedie možnými nastaveniami úplne logickým spôsobom. V spolupráci s koncovým zákazníkom môže inštalatér voliť z niekoľkých východiskových obrazoviek v závislosti od informácií zákazníka a uprednostňovaného zobrazenia. Ak je nainštalovaný merač energie, poskytuje sa kompletný prehľad. V tomto prípade ovládací panel poskytuje údaje spotreby vo forme obrázkov alebo grafov a takisto údaje o teple vytváranom solárnym systémom (ak je solárny systém nainštalovaný). Tí používatelia, ktorí vyžadujú rýchle kľúčové informácie, môžu voliť jednoduché zobrazenie. Tí viac technicky zameraní si môžu zvoliť usporiadanie ovládacieho panelu pripomínajúce elektronickú prístrojovú dosku automobilu. Nech už si používatelia zvolia ktorúkoľvek možnosť, všetci majú celý systém kúrenia pod kontrolou, vrátane kompletného prehľadu o úspore energie a vlastnom komforte.

Teplo iba kliknutím presne tam, kde ho potrebujete a kedy ho potrebujete

Ak je dom cez deň prázdny, nemusí sa v tomto čase vykurovať. Ale keď večer ktokoľvek príde domov, je príjemný a vyhriaty, a vane a sprchy majú dostatok teplej vody. Cez víkend môžete udržiavať teplo po celý deň. S týmto vedomím môžete voliť prednastavené denné a týždenné programy jediným kliknutím. Denné programy reprezentujú typické denné rutiny, ale ak sa vaše denné plány zmenia, možno ich jednoducho zmeniť. Jednoducho kliknite na dotykovú obrazovku a zadajte požadovaný čas.

Program možno ovládať aj na diaľku pomocou aplikácie smartfónu. Aplikácia je k dispozícii pre telefóny s iOS a Androidom (verzia pre systém Windows bude vydaná onedlho) a používa rovnakú logiku ako ovládací panel u vás doma v obývacej izbe. 

Ak máte rekreačný objekt, môžete si zaobstarať aplikáciu počasia v cieľovom mieste a môžete si zapínať kúrenie na diaľku ešte pred tým, než tam dorazíte. Takto budú miestnosti v okamihu vášho príjazdu príjemné a vyhriate. Môžete tak kombinovať funkcie úspory energie s komfortom a pohodlným ovládaním.  

Pridanie ďalšieho zdroja tepla? Nie je problém: Všetko možno prepojiť do siete

Rekonštruujete bytový dom? Potrebujete riešiť vykurovanie pre výrobnú halu? To môže byť príležitosť na doplnenie systému kúrenia obnoviteľnými zdrojmi energie. Hoval TopTronic® E  možno dodatočne nainštalovať k existujúcim zdrojom tepla, aby mohli vzájomne komunikovať. Nová riadiaca technológia presne koordinuje komponenty a vzájomnými väzbami vytvára jeden kompletný systém: Tým prináša až 15-percentné úspory a znižuje tak ekologický dopad – v spolupráci s inteligentnými funkciami predpovede počasia a používateľsky nastaviteľnými časmi kúrenia.

Už nastavené na Smart Grid

Rovnako tak, ako regulácie TopTronic® E myslí dopredu na počasie, myslí do budúcnosti na Smart Grid. Smart Grid dokáže automaticky kompenzovať nedostatok alebo prebytok elektrickej energie.
Ak je napríklad v mieste s distribúciou prebytočnej (a v dôsledku toho lacnej) elektrickej energie, ktorá bola vyrobená zo slnečnej energie alebo vetrom, môže prostredníctvom inteligentnej regulácie zapnúť tepelné čerpadlo. To potom môže zvýšiť teplotu vody z 50 na 60 stupňov (napríklad), takže sa teplo „uloží“ a zostane k dispozícii až do okamihu využitia prebytku a opätovného zvýšenia ceny elektrickej energie. To tiež znamená, že používatelia majú stále k dispozícii spoľahlivú dodávku tepla, ak je nedostatok elektrickej energie a v dôsledku toho sa nezapne tepelné čerpadlo. Používatelia môžu v ktorejkoľvek situácii aktívne participovať v Smart Grid prostredníctvom riadiaceho systému TopTronic® E a využívať priaznivejšiu cenovú tarifu.

Takmer trvalo zelená na semafore

Systémy kúrenia Hoval vyžadujú aj napriek svojej spoľahlivosť občasný servis. Riadiaca technológia TopTronic® E túto skutočnosť včas deteguje a zobrazuje úroveň urgencie na ovládacom paneli a vašom smartfóne vo forme farieb semafora. Vďaka tomu je riziko vstávania pri studenom kúrení prakticky nulové. A technik spoločnosti Hoval nie je nikdy ďaleko. Aby ste si mohli užívať ekologickú výrobu tepla ponúkajúcu pohodlie a priaznivé náklady, stačí len zavolať. 

www.hoval.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Hoval SK spol. s r.o.

Komentáre