Partner sekcie:
  • Stavmat
  • KM BETA
  • P.M.H

Ocenenie German Design Award 2015

image 71672 25 v1

„Mimoriadne uznanie“ pre tepelné čerpadlo značky Stiebel Eltron. Tepelné čerpadlo typu zem - voda WPC od firmy Stiebel Eltron získalo v rámci odovzdávania ocenení German Design Award 2015 špeciálnu cenu za „Mimoriadne uznanie“. Toto zariadenie pochádzajúce z výroby lídra v oblasti technológií získalo predmetné ocenenie za vynikajúcu kvalitu dizajnu v kategórii „Building and Energy“ v segmente „Excellent Product Design“.

Tepelné čerpadlo typu zem – voda WPC od firmy Stiebel Eltron získalo  v rámci odovzdávania cien German Design Award 2015 špeciálnu cenu za „Mimoriadne uznanie“.

„Toto ocenenie nás veľmi teší, pretože deklaruje, že dizajn našich tepelných čerpadiel v ničom nezaostáva za ich technickou kvalitou“, vyhlásil konateľ spoločnosti Karlheinz Reitze. „Pri vývoji našich produktov vždy pracujeme na tom, aby sme splnili aj optické a haptické priania našich zákazníkov. Pretože na naše tepelné čerpadlá by sme sa mali s hrdosťou pozerať a nie ich skrývať v tmavej pivnici – ktorú už väčšina novostavieb ani nemá.“

Odborná porota zložená z 30 osobností z oblasti hospodárstva, vedy a dizajnového priemyslu musela vybrať tie najlepšie práce z viac ako 2.000 návrhov. Ocenené boli tie najlepšie zariadenia, ich výrobcovia a dizajnéri. Kay Burmeister zo spoločnosti Burmeister Industrial Design je tým, kto zodpovedá za dizajn zariadenia WPC. Toto tepelné čerpadlo patrí k najefektívnejším zariadeniam na trhu. Jeho atraktívny vzhľad udáva smer a to nielen z hľadiska optiky. Nakoľko je v tomto tepelnom čerpadle už integrovaný aj ohrievač vody, postará sa toto zariadenie aj napriek svojím malým rozmerom o veľký komfort vykurovania. Vďaka taktiež integrovanému ovládaniu tepelného čerpadla je obsluha zariadenia absolútne pohodlná. Vo verzii „cool“ sa zariadenie WPC vďaka funkcii chladenia postará aj v lete o mimoriadne príjemnú klímu. Energia potrebná na kúrenie alebo chladenie sa pritom získava priamo zo zeme.

ZDROJ: PR článok TATRAMAT – ohrievače vody, s.r.o.