AXT4 Cross Section1200x627px 1024x535 1

Nový Termický pohon s indikátorom zdvihu pre vykurovanie a klimatizáciu

Spoločnosť SAUTER uvádza na trh pohon ventilov AXT4 s indikátorom zdvihu pre efektívne a presné ovládanie. Zaujme osvedčenou tepelnou technológiou, kompaktným dizajnom, jednoduchou inštaláciou a funkciou manuálneho opätovného otvorenia.

SAUTER AXT4 spĺňa požiadavky na vysokú kvalitu tichých a odolných termických pohonov pre ventily v automatizácii miestností. V prvom rade zaručuje energeticky efektívnu presnosť ovládania pre použitie v radiátoroch, podlahovom vykurovaní, chladiacich stropoch alebo fancoiloch.

Zaujme tiež elegantným dizajnom a jednoduchou inštaláciou. Uvedením na trh nahrádí sériu AXT2.

AXT4 NC 79070 E3 MP002
Zdroj: Sauter Building Control Slovakia

K dispozícii sú dva základné typy pre rôzne prevádzkové napätia, ako aj verzie NC „normálne zatvorené“ a NO „normálne otvorené“. Štandardná prevlečná matica umožňuje priamu montáž na všetky obvyklé telesá ventilov. AXT4 sa navyše hodí k ventilom rôznych prevedení. Funkcia prvého otvorenia umožňuje inštaláciu na ventily zariadení bez použitia sily, aj keď inteligentné ovládanie ešte nebolo uvedené do prevádzky.

Vďaka dodatočnej funkcii opätovného otvorenia je možné pohon kedykoľvek vrátiť do polohy prvého otvorenia a manuálne ho otvoriť pre servisné účely. Vďaka svojmu praktickému formátu a jednoduchému nasadeniu v akejkoľvek polohe – dokonca aj hlavou dolu – je AXT4 univerzálnym pohonom, ktorý spĺňa všetky požiadavky inštalatérov a koncových užívateľov.

Viditeľný indikátor zdvihu umožňuje zákazníkom rýchlo a na diaľku vidieť alebo skontrolovať otvorenie ventilu. AXT4 je k dispozícii od októbra 2021.

www.sauter.sk