Inteligentný dizajn: Takto technológie transformujú obývacie izby

Moderná technológia sa stala neodmysliteľnou súčasťou našich domovov a ponúka nám mnoho výhod. Veľa z nás si už ani nevie predstaviť život bez obrovskej televízie, kvalitného internetu, sterea či hernej konzoly. Správne použitie technológií môže výrazne zvýšiť našu pohodu a efektivitu.

V minulosti boli súčasťou technológií káble a nie veľmi estetický vzhľad. No veľa sa zmenilo. Dnes sú technológie moderné nielen vo vnútri, ale aj navonok. Ich dizajn často oživí váš domov. Tu je niekoľko spôsobov, ako integrovať technológie do vášho domu či bytu.

„Smart home je už pomerne častým vybavením dnešných domácností. Technológie stále napredujú veľkou rýchlosťou a odráža sa to aj pri interiéroch, ktoré sú v súčasnosti veľmi úzko prepojené práve s elektronikou a technológiami. Inteligentná domácnosť, kde si užívateľ môže takmer kompletne ovládať domov či kanceláriu zo svojho telefónu, bez toho, aby sa v danom priestore nachádzal, býva často samozrejmosťou vyššieho štandardu. Ide napríklad o kúrenie, zavlažovanie, chladenie a podobne,“ vysvetľuje Interiérový dizajnér, architekt a majiteľ Studioe Arch & Interiors – Erik Pastucha.

Zdroj: Studio E

1. Inteligentné Osvetlenie:

Inteligentné osvetlenie je jedným z kľúčových prvkov modernej obývacej izby. Pomocou aplikácie na smartfóne môžete prispôsobiť intenzitu a farbu svetla podľa nálady alebo aktuálnej činnosti. Vytváranie scén, ktoré menia atmosféru miestnosti, je teraz jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Zmenou osvetlenia môžete rýchlo premeniť vašu obývaciu izbu na miesto na relax, pre zabávanie alebo pre prácu. Výber je iba na vás.

 2. Zvukové systémy a domáce kino:

V obývacej izbe je zvuk dôležitým prvkom, a práve tu technológia prichádza na pomoc. Moderné zvukové systémy a domáce kino ponúkajú vynikajúci zvukový zážitok. Vďaka bezdrôtovým reproduktorom môžete hudbu streamovať zo svojho smartfónu alebo tabletu a vytvoriť priestor, ktorý vás obklopuje hudbou alebo zvukom vášho obľúbeného filmu. Za kvalitným zvukom už nemusíte chodiť len do kina. Výnimočný filmový zážitok sa tak dá vychutnať aj z pohodlia gauča.

3. Televízor s vysokým rozlíšením:

Televízory s vysokým rozlíšením (4K a 8K) sú dnes už normou. Súčasné televízory ponúkajú nielen vynikajúcu obrazovú kvalitu, ale aj inteligentné funkcie, ako je prístup k streamovacím službám a hlasové ovládanie. S viacerými portmi HDMI môžete jednoducho pripojiť herné konzoly, Blu-ray prehrávače a ďalšie zariadenia. Pozeranie na kvalitnej televízii je tak neraz ten najlepší spôsob ako si pozrieť váš obľúbený televízny obsah.

4. Inteligentný nábytok:

Inteligentný nábytok je novým trendom v oblasti technológií v domácich interiéroch. Jedná sa o nábytok, ktorý má zabudované technologické prvky, ako napríklad nabíjacie stanice pre smartfóny alebo zabudované reproduktory. Takýto nábytok je elegantný a praktický, čo z neho robí skvelý doplnok pre obývaciu izbu. Už ste sa s týmto druhom nábytku stretli?

5. Hlasoví asistenti:

Hlasoví asistenti, ako je Amazon, Alexa, Siri alebo Google Assistant, sa stávajú stále populárnejšími. S ich pomocou môžete ovládať osvetlenie, hudbu, televíziu a dokonca aj zariadenia domácej automatizácie prostredníctvom jednoduchých hlasových príkazov.

6. Integrácia so smartfónmi:

Mnoho technologických prvkov v obývacej izbe je možné ovládať už aj cez smartfón. Týmto spôsobom môžete svoju domácnosť monitorovať a ovládať aj z diaľky, čo pridáva na pohodlí a bezpečnosti.

 7. Ekologické technológie:

Pri využívaní technológií v obývacej izbe nezabúdajte na ekologické riešenia. Solárne panely, energeticky úsporné osvetlenie, ale aj inteligentné riadenie kúrenia môžu znižovať vašu spotrebu energie a prispievať k udržateľnosti.

8. Rýchla konektivita pre Wi-Fi Sieť:

K dosiahnutiu maximálnej pohody v domácnosti je potrebná aj kvalitná konektivita. Pripojenie na optiku, respektíve využívanie optického internetu už nie je len dominantou novostavieb, či novších domov. V súčasnosti operátori ako Slovak Telekom poskytujú možnosť pripojiť sa na optiku pre viac ako milión domácnosti vo väčších či menších mestách. Výhodou optického internetu je vysoká prenosová rýchlosť, bezpečnosť a stabilita. Ak sa vaša domácnosť nachádza v pokrytí optickej siete, je vhodné uprednostniť takýto typ pripojenia pred ostatnými technológiami, pretože dokáže zvládať tie najväčšie nároky vrátane plnohodnotného šírenia signálu cez Wi-Fi.

Zdroj: Studio E

 Kvalitná a rýchla Wi-Fi sieť je dôležitá pre pripojenie všetkých vašich zariadení a zabezpečenie plynulého internetového prehliadania a streamovania. Riešením je doplnková služba k Magio Internetu – Wow Wi-Fi. Tá zabezpečuje rýchle a stabilné wi-fi pripojenie v celej domácnosti. Fungovanie služby zabezpečuje mesh technológia. Služba Wow Wi-Fi je určená pre zákazníkov, ktorí potrebujú mať kvalitné a bezvýpadkové pokrytie celej domácnosti, vyššiu rýchlosť v bezdrôtovom pripojení a pripojenie viacerých zariadení na Wi-Fi.

„Na to, aby dizajn spĺňal aj určité ekologické normy udržateľnosti, musí byť v prvom rade kvalitný a nadčasový. Okrem toho je dnes dostupných mnoho firiem, nábytkov, či doplnkov, ktoré sú vyrábané z recyklovaných plastov. Za mňa je však kľúčová kvalita výrobkov, ktoré nie je nutné často meniť a spotrebiteľ nemal potrebu, prípadne aj nutnosť, po krátkom čase veci vyhadzovať,“ hovorí Erik Pastucha.

SÚŤAŽ o dizajnovú obývačku podľa vašich predstáv! 

Pre väčšinu Slovákov je obývačka kľúčovou miestnosťou v domácnosti, ktorá si zaslúži najviac pozornosti. Práve preto sa Telekom rozhodol, že pre jedného výhercu si pripraví niečo výnimočné, a to profesionálnu rekonštrukciu obývačky z pera renomovanej architektonickej kancelárie Studioe Arch & Interiors.

Šťastný zákazník sa už teraz môže tešiť nielen na profesionálny návrh a vizualizáciu, ale na skutočnú prerábku obývačky. Súčasťou hlavnej ceny bude aj najnovší smart televízor značky Philips s ambientným podsvietením, ktorý dotvorí ešte lepšiu atmosféru miestnosti.

Takto sa môžete zapojiť?

Zapojiť sa do súťaže je veľmi jednoduché. Stačí, ak si do 8. 10. 2023 aktivujete nový optický internet od Telekomu a budete automaticky zaradený do súťaže o rekonštrukciu obývačky v hodnote 10 000 eur a o 490 ďalších zaujímavých výhier. Viac informácii o celej súťaži sú k dispozícii na  https://www.telekom.sk/obyvacka, v najbližšom Telekom centre alebo na bezplatnej Zákazníckej linke 0800 123 456.

Zdroj: PR článok Slovak Telekom, a.s.