02 Schell Wandauslauf Armatur Modus E Milieu

Bezkontaktná hygiena vo verejných sanitárnych priestoroch

Nové senzorové armatúry Schell Modus E a Modus Trend E zaručujú optimálnu hygienu rúk pri zachovaní atraktívneho pomeru cena / výkon.

Vo verejných sanitárnych priestoroch sú bezkontaktné senzorové armatúry jedným z najlepších opatrení pre ochranu zdravia. Armatúry vo verejnom priestore by navyše mali byť konštruované také odolné, aby odolali prípadnému vandalizmu a bola tak zaistená ich dlhoročná životnosť.

Elektronické armatúry SCHELL Modus E toto napĺňajú bezozvyšku a vďaka tomu sú ideálne pre použitie vo verejných sanitárnych priestoroch s náročnou každodennou prevádzkou. Armatúry Modus boli vyvinuté práve preto, aby vyhoveli extrémne vysokým hygienickým požiadavkám dnešnej doby a pritom boli pre projektantov a investorov finančne dostupné.

Nový produktový rad zahŕňa designovo modernejšie umývadlové i nástenné armatúry „Modus E“ a tiež štandardné umývadlové armatúry „Modus Trend E“. Všetky produkty sú spúšťané bezkontaktne pomocou spoľahlivého infračerveného ovládania. Robustná konštrukcia armatúry je tiež chránená proti zámernému zablokovaniu infračerveného senzoru (napr. žuvačkou). Po nepretržitom toku vody max. 60 sekúnd sa prietok vody automaticky zastaví, čím je zabránené plytvaniu vody.

Vysoká miera bezpečnosti je garantovaná tiež, keď ide o hygienu pitnej vody. Všetky armatúry „Modus E“ dodržujú nároky na kvalitu pitnej vody vďaka programu pravidelného hygienického preplachu. Ten prebehne automaticky najneskôr 24 hodín po poslednom použití.

01 Schell Waschtisch Armatur Modus E Milieu
01 Schell Waschtisch Armatur Modus E Milieu | Zdroj: SCHELL

Varianty pre konkrétne možnosti použitia

Umývadlové armatúry „Modus E“ zmiešavacie majú integrované uzatvorenie prívodu horúcej vody, ktoré môže aktivovať správca sanitárnych priestorov či budovy. Cieľom tohto opatrenia je samozrejme markantná úspora energie a tiež prípadná ochrana proti opareniu. Všetky verzie umývadlových batérií sú dodávané vo variantoch pre sieťovú i batériovú prevádzku. Nástenné armatúry sú k dispozícii v dvoch rôznych dĺžkach (187 mm a 230 mm). Všetky armatúry v novom rade umývadlových armatúr majú tichý chod.

Pretože elektronické umývadlové armatúry „Modus E“ výrazne šetria vodu a energiu, môžu vyhovieť nárokom na ekologickú certifikáciu budov podľa BREAAM a LEED. Schell pre tieto prípady navyše ponúka perlátory, ktoré v porovnaní s používanými úspornými 3 l perlátormi zaručujú prietok iba 1,33 l, a to pri zachovaní nenarušeného komfortu pri umývaní rúk.

Ďalšie potrebné informácie Vám poskytne Ivan Bahník, obchodný zástupca Schell pre SR: ibahnik.schell@gmail.com, tel. 0902 334 922. Podrobnosti nájdete tiež na stránkach www.schell.eu.

ZDROJ: PR článok spoločnosti SCHELL