Ako doma dýchať stále čerstvý a zdravý vzduch?

Vďaka lokálnej rekuperačnej jednotke Prana si doma vytvoríte zdravú mikroklímu. Prana odsáva znečistený a vlhký vzduch z miestnosti a privádza čistý. Je to ako by ste mali stále otvorené okno, len bez hluku, prachu a straty tepla.

Vysoká vlhkosť vzduchu je bežný problém dobre izolovaných a nízko energetických domov. Môže spôsobovať zdravotné aj hygienické komplikácie. Na prvý pohľad je riešenie jednoduché – stačí vetrať. Ak ale vezmeme do úvahy neutíchajúci hluk z okolia, všadeprítomný prach a neustále rastúce náklady zo straty tepla, veci sa začnú zamotávať. Lokálna rekuperácia Prana však tento problém ľahko vyrieši.

Zdroj: COM-KLIMA

Moderná lokálna rekuperácia Prana  je konštruovaná tak, aby teplý a znečistený vzduch z miestnosti odviedla a súčasne druhým samostatným kanálom priviedla do miestnosti čerstvý vzduch. Keďže oba prúdy vzduchu, teplý aj studený, prechádzajú cez dva samostatne ovládané ventilátory, ktoré ich ženú cez medený výmenník, studený vzduch sa pred tým ako sa dostane do miestnosti ohreje na úroveň teplého, odsávaného vzduchu.

Keďže prevádzková teplota lokálnej rekuperácie Prana je až do -35 stupňov, neprichádzate tak o drahé teplo ani v období, keď je najkritickejšie. Vetráte bez prestávky a bez kompromisov.

Pokojné spanie zabezpečí tichý režim Noc a vďaka snímačom vlhkosti a oxidu uhličitého (CO2) máte istotu, že neustále dýchate svieži a zdravý vzduch. Ale samozrejme, Prana nie je určená len pre priestory, kde ľudia spia – tieto vetracie systémy sú odporúčané pre použitie v domoch, bytoch, ale aj v kanceláriách, triedach a podobne.

Zdroj: COM-KLIMA

Montáž lokálnej rekuperácie Prana

Montáž lokálnej rekuperácie Prana (https://www.comklima.sk/vetranie-a-rekuperacia) je jednoduchá, trvá len približne dve hodiny. Montáž sa realizuje do otvoru v obvodovej stene. Na interiérovej strane je rekuperácia krytá moderným dizajnovým krytom viacerých farieb, ktorý zapadne do každého interiéru. Túto plnohodnotnú rekuperáciu dokážete ovládať diaľkovým ovládačom alebo aplikáciou vo vašom smartfóne.

Kompletnú ponuku lokálnych rekuperácií Prana nájdete na stránke Comklima – expert na klímu.