obr. 8 1

Ťažká strecha a strop – investícia do budúcnosti

Partneri sekcie:

Ako ešte väčšmi znížiť energetickú náročnosť domu? Odpoveď možno nájsť už v hrubej stavbe.

Schopnosť tepelnej akumulácie stropu a strechy ovplyvňuje energetickú náročnosť celej budovy. Ťažké stropy a strechy majú oproti ľahkým konštrukciám výhodu.

Vyriešia vám aj prípadné budúce stavebné úpravy. Až sa o pár rokov rozhodnete, že vám už priestory nepostačujú, ťažká konštrukcia vám umožní pridať poschodie a zväčšiť tak dom. Už ste premýšľali nad tým, že pre nedostatok pozemkov a zároveň pre ich rastúce ceny sa do popredia znova dostávajú dvojgeneračné domy? Tento problém však s bungalovom s dispozíciou 4kk a ľahkou stropnou a strešnou konštrukciou nevyriešite.

Zdroj: HELUZ

Na výber máte hneď niekoľko riešení. Skladané stropy HELUZ Miako zvládnete aj svojpomocne. Z keramickobetónových panelov HELUZ potom môžete vytvoriť rovnú, ale aj šikmú alebo sedlovú strechu.

Tieto konštrukcie majú vysoký užívateľský štandard. Medzi ich hlavné výhody patrí to, že sa dom počas leta natoľko neprehrieva a v zime z neho neuniká teplo. Výhodné je aj statické zaťaženie budovy, zvýšenie tepelnej akumulácie a zlepšenie zvukovej izolácie. Pre energeticky pasívne domy sa tak ľahšie dosiahne aj vzduchotesnosť.

www.heluz.sk

Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.