Zárukou kvalitnej terasy z WPC je osvedčený výrobca dosiek

WPC terasy 07

Terasy WoodPlastic® zo stredočeských Bukovan sú vyrábané za pomoci americkej laserovej technológie zo zmesi čistého dreva a zdravotne nezávadného polyetylénu PE-HD, ktorý je 100% recyklovateľný. Vďaka ich vysokej kvalite a tiež profesionálnej práci partnerov a montážnikov spoločnosti WPC – Woodplastic ich oceňuje už viac ako 10 000 spokojných zákazníkov po celom svete.

Dosky WoodPlastic® odolávajú všetkým rozmarom počasia – dažďu, snehu, mrazu aj UV žiareniu – sú minimálne nasiakavé a rezistentné voči bazénovej chémii i slanej vode. Na ich protisklzovom povrchu sa netvoria triesky ani štepy a vďaka plnému profilu sa nekrútia, nedrobia a nelámu.

Nielen výroba, ale aj dokonalý servis

Rovnako ako funkčné vlastnosti je dôležité i estetické hľadisko a vo firme WPC – Woodplastic si dávajú veľmi záležať na tom, aby ich terasy pôsobili dostatočne reprezentatívne. Záujemcovia si môžu vybrať z veľkého množstva rôznych druhov povrchov príjemných na dotyk a z prirodzene pôsobiacich farebných odtieňov.

Drevoplastové dosky od spoločnosti WPC – Woodplastic nie sú o kompromisoch a preto patria k najlepším na trhu. Ale to, čo robí z ponuky českého výrobcu jedinečnú záležitosť, sú jeho certifikovaní partneri a zruční montážnici.

WPC terasy 04

Skúsení profesionáli Vás osobne a bezplatne navštívia kdekoľvek na Slovensku. Pomôžu Vám vybrať najvhodnejšie dosky, zadarmo vypracujú návrh terasy a predbežnú kalkuláciu a zoznámia Vás s podrobnosťami montáže.

Dosky WoodPlastic® sú 100% recyklovateľné

V súčasnosti je možné recyklovať menej ako polovicu všetkých druhov plastov. Preklad anglického termínu Wood-Plastic Composite by mohol zvádzať k predstave, že kvalitné WPC sa môžu vyrábať z akejkoľvek „umelej hmoty“ vrátane mäkčených plastov. Ale rad popredných výrobcov, napríklad spoločnosť WPC – Woodplastic, sa im vyhýba.

WPC terasy 06

Hlavným dôvodom je to, že napríklad všadeprítomné PVC je možné znovu použiť iba v rámci tzv. downcyclingu, ktorého výsledkom je menej kvalitná hmota. A práve niekde tu možno vystopovať problém mnohých drevoplastových dosiek dovážaných predovšetkým z Ázie. Lacná technológia výroby, snaha ušetriť na materiáli nie celkom jasného zloženia a len ťažko vystopovateľný výrobca, to je pre kvalitu terasy zlá kombinácia.

V prípade takýchto produktov nie je výnimkou, že čoskoro dochádza k ich krúteniu, drobeniu, ale aj ku zmenám odtieňa. Riešením je staviť na overeného výrobcu, ktorý je schopný garantovať kvalitu zmesi a použitú technológiu tak, ako to robí spoločnosť WPC – Woodplastic.

WPC terasy 01

Ďalšie informácie o produktoch WoodPlastic®, inšpiratívne fotografie, praktické odporúčania, kontakty na predajcov a oveľa viac nájdete na www.woodplastic.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti WPC – WOODPLASTIC a.s.

KategóriePodlahaZnačky