Partneri sekcie:

Imitácia prírodného kameňa

Imitácia prírodného kameňa

Dva nové typy imitácie prírodného kameňa rozširujú v roku 2007 farebný sortiment spoločnosti Vaspo.

Tehlovka je imitáciou pálenej tehly a vďaka svojmu jemnému, rustikálnemu vzhľadu je vhodná aj do interiéru. Hradná bridlica pripomína vzhľadom voľne ukladanú lámanú bridlicu, má nepravidelný tvar, pričom lepenie systému rovnakých kaziet je veľmi jednoduché. Obľúbeným kameňom je pieskovec vo všetkých verziách. Jeho klasický výzor nepodlieha módnym trendom a má rozmanité použitie prevažne v exteriéri. Je vhodný na obklad múrov, soklov v rohoch budov alebo okien.

Bridlice sú zasa obľúbené pre svoju širokú farebnú ponuku od bledých až po tmavé a dajú sa vhodne kombinovať s akýmikoľvek odtieňmi interiéru i exteriéru. Na povrchu lámaných kameňov a travertínu sú detailne zobrazené aj tie najmenšie kapiláry (vlásočnice). Tieto kamene sú rovnako vhodné do exteriéru aj interiéru, kde svojím vzhľadom zvýraznia dominantné plochy i celé steny. Aplikujú sa jednoducho vďaka rovnakej veľkosti kaziet a uloženiu bez škár.

Skaly so vzhľadom voľne vrstveného kameňa patria medzi najžiadanejšie obklady. Svojím vzhľadom a najmä farebným vyhotovením sú vhodné na exteriérové obklady múrov, stien i stĺpov.

Vaspo, s. r. o.

KategórieDlažba