Keď je strecha dámskou záležitosťou

Adria montano

Dámy, určite to poznáte! Keď staviate alebo rekonštruujete dom, manžel alebo priateľ je plný nápadov, ako vyšperkovať rodinné hniezdo. Na to, aby jednotlivé prvky do seba ladili a vytvárali harmóniu, sú však povolanejšie ženy. Rovnako je to aj so strechou!

Ste konzervatívna a dávate prednosť klasike, ktorá je preverená rokmi skúsenosti, alebo ste mladá, ktorá hľadá skôr niečo extravagantnejšie? Aj tieto otázky si musíte zodpovedať pred samotnou kúpou strechy. Dnes sa výrobcovia snažia zo všetkých síl prispôsobiť každému zákazníkovi, takže si môžete vybrať zo širokej škály odtieňov, ktoré lepšie odzrkadľujú vašu osobnosť.

Klasický štýl

Máte rada poctivé a tradičné veci bez zbytočných doplnkov? Pri štandardných betónových strechách je však stále najobľúbenejšou farbou klasická tehlovočervená strešná krytina. Ak chcete aby vaša strecha pekne ladila s väčšinou ostatných domov, tehlovočervená je jasnou voľbou. Táto farba je vhodná aj pri rekonštrukcií striech na staršom dome, keďže sa na ňom bude najlepšie vynímať.

Mestský štýl

Ak sledujete módu a nie je vám cudzie pestrofarebné oblečenie, určite si budete chcieť vybrať aj štýlovú strechu. Posledné trendy ukazujú, že čoraz viac ľudí si kupuje strešné krytiny aj v iných odtieňoch, ktoré sa dobre vynímajú na novostavbách a bungalovoch s nižšími sklonmi striech. Spojte farbu so svojou najväčšou vášňou! Veľkej obľube sa tešia červenohnedé farebné tóny pripomínajúce farbu vína. Variácie hnedej, ktorú reprezentujú farby antik a mokka, evokujú zmyselnosť a chuť čokolády a kávy. Ebenová čierna je nadčasovou farbou, ktorá z módy nikdy nevyjde.

Tectura

Pôžitkársky štýl

Máte rada voľný a bezstarostný život stredomorských štátov, kde sa život vychutnáva v každom okamihu? Máme pre vás viacfarebnú strešnú krytinu Adria s povrchom Slurry, ktorá svojou farebnosťou pripomína stredomorský štýl striech. Na výber máte z hravých a štýlových farebných koláží umbra, magico alebo montano.

Adria

Extravagantný štýl

Pri extravagancií nie je miesto pre kompromisy. Ste originálna a svojimi vecami vyjadrujete svoj postoj k životu? Engobované a glazované povrchy keramických krytín s metalickými farbami sú pre vás to pravé. Vášmu domu dodajú punc výnimočnosti a štýlu, ktorý len tak nevidieť. Vďaka širokej ponuke si určite nájdete tú správnu farbu , ktorá presne odzrkadľuje váš štýl. Chcete overený luxus? Skúste si vybrať s odtieňov ebenovej alebo krištáľovej čiernej. Chcete sa odlišovať od ostatných? Zvoľte magickú tmavozelenú, tmavohnedú alebo tmavočervenú.

Braas Rubín 9

Nech si však vyberiete akúkoľvek farbu, majte na pamäti, že by mala ladiť so štýlom celého domu. Strecha sa predsa kupuje na dlhú dobu, takže sa pri výbere farby poraďte aj s architektom.

www.bramac.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Bramac – strešné systémy, spol. s r.o.