Trápi vás vysoká teplota v podkroví? Škridly Zenit s povrchovou úpravou ClimaControl sú riešením

dom so strechou Zenit moon

Spoločnosť Mediterran Slovakia, s.r.o., výrobca betónovej strešnej krytiny značky TERRAN je známa svojimi vysokokvalitnými výrobkami, ktoré patria k vyspelým produktom na trhu. Počas svojej existencie prešla viacerými dôležitými zmenami a rozšírila svoje portfólio, aby svojimi produktmi uspokojila čo najširšie spektrum zákazníkov.

TERRAN ClimaControl – pre nižšiu teplotu v podkroví

V portfóliu značky TERRAN nájdete aktuálne šesť rôznych modelov strešnej krytiny v pestrej farebnej škále, ktoré sú chránené s povrchovou úpravou ColorSystem alebo EVO. Povrchová úprava ColorSystem zabezpečuje stálofarebnosť a lesk škridiel, kým EVO predstavuje najmodernejší spôsob úpravy a výrazným spôsobom predlžuje životnosť povrchovej úpravy.

V tomto roku však spoločnosť Mediterran Slovakia uvádza na trh novú povrchovú úpravu s názvom ClimaControl, ktorá je od 1.4.2019 dostupná pri v dnešnej dobe veľmi populárnych krytinách Zenit značky Terran v troch farebných odtieňoch: Space (čierna), Moon (antracit) a Mars (tehlovo červená), pričom všetky druhy sú dostupné v matnom aj v lesklom prevedení.

Terran Zenit Space
Terran Zenit Space |

 

Úspora energie a optimálny komfort bývania

Tmavá až čierna krytina na streche pôsobí moderne, elegantne a s vhodným zladením fasády luxusne. Táto farba patrí v súčasnosti k veľkým trendom v stavebníctve a jej popularita stále stúpa.

Terran Zenit Moon
Terran Zenit Moon |

 

Na čo si však treba dať pri tmavej farbe krytiny pozor, je prirodzená vlastnosť čiernej farby priťahovať a absorbovať slnečné žiarenie. To znamená, že môže spôsobovať prehrievanie obytného podkrovia v letných mesiacoch. Báť sa jej však nemusíte, najmä ak sa rozhodnete pri kúpe betónovej krytiny Terran Zenit ClimaControl.

Modely krytín s povrchovou úpravou ClimaControl odrážajú IR žiarenie spôsobujúce otepľovanie podkrovia, čo znamená až do 10°C nižšiu teplotu v podkroví v porovnaní s tradičnými strešnými krytinami Terran.

Letná spotreba energie rodinných domov a stavieb pokrytých so strešnou krytinou Space, Moon alebo Mars je o 35% nižšia ako pri tradičných strešných krytín. Tým vám ponúka hospodárne a pohodlné riešenie pre lepšiu klímu vášho domova.

Terran Zenit Mars
Terran Zenit Mars |
Technické údaje
Základná surovina: triedený piesok, portlandský cement CEM I 52,5
Materiál: vysokokvalitný farbený betón
Povrch: hladký, 2x farbený so špeciálnou povrchovou úpravou
Rozmer: 330 x 420 mm
Hmotnosť Zenit: 4,8 kg/ks
Spotreba na 1 m2: cca 10-12 ks/ m2
Dĺžka prekrytia: variabilná
Krycia šírka: 300 mm
Cena: 1,84 €/ks

www.terran.sk
www.krytina.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Mediterran Slovakia s.r.o.