Poznáte tento spôsob, ako zabrániť prehrievaniu podkrovia?

V portfóliu značky TERRAN nájdete aktuálne šesť rôznych modelov strešnej krytiny v pestrej farebnej škále, ktoré sú chránené s povrchovými úpravami ColorSystem, EVO a ClimaControl. Povrchová úprava ColorSystem zabezpečuje stálofarebnosť a lesk škridiel, EVO predlžuje životnosť povrchovej úpravy a ClimaControl odráža IR žiarenie a tak sa dosiahne nižšia teplota v podkroví.

Povrchová úprava ClimaControl

Spoločnosť Mediterran Slovakia ponúka škridle s povrchovou úpravou s názvom ClimaControl, ktoré sú použité pri typoch Danubia a Zenit značky Terran. Danubia je dostupná v troch farebných odtieňoch: Space (čierna), Moon (antracit) a Mars (tehlovo červená), pričom sú všetky druhy dostupné v lesklom prevedení. Zenit je dostupný vo farbe Moon v matnom aj lesklom prevedení.

Modely krytín s povrchovou úpravou ClimaControl odrážajú IR žiarenie spôsobujúce otepľovanie podkrovia, čo znamená až do 10°C nižšiu teplotu v podkroví v porovnaní s tradičnými strešnými krytinami Terran. Tým vám ponúka hospodárne a pohodlné riešenie pre lepšiu klímu vášho domova.

Letná spotreba energie rodinných domov a stavieb pokrytých so strešnou krytinou Space, Moon alebo Mars je o 35% nižšia ako pri tradičných strešných krytín. Tým vám ponúka hospodárne a pohodlné riešenie pre lepšiu klímu vášho domova.

Zdroj: Mediterran Slovakia

Tmavé strechy. Áno alebo nie?

Minulo ročným hitom sezóny boli škridly typu Zenit s povrchovou úpravou ClimaControl vo farbách Moon a Space. Tmavá až čierna krytina na streche pôsobí moderne, elegantne a s vhodným zladením fasády luxusne. Táto farba patrí v súčasnosti k veľkým trendom v stavebníctve a jej popularita stále stúpa.

Na čo si však treba dať pri tmavej farbe krytiny pozor, je prirodzená vlastnosť čiernej farby priťahovať a absorbovať slnečné žiarenie. To znamená, že môže spôsobovať prehrievanie obytného podkrovia v letných mesiacoch. Báť sa jej však nemusíte, najmä ak sa pri kúpe rozhodnete pre betónové krytiny s povrchovou úpravou ClimaControl.

Technické údaje

Základná surovina:  triedený piesok, portlandský cement CEM I 52,5
Materiál:                    vysokokvalitný farbený betón so špeciálnou povrchovou úpravou
Rozmer:                    330 x 420 mm
Hmotnosť Zenit:     4,90 kg/ks Zenit 4,30 kg/ks Danubia
Dĺžka prekrytia:      variabilná
Krycia šírka:             300 mm
Povrch:                      Zenit: matný a lesklý
                                    Danubia: lesklý

 

www.terran.sk

www.krytina.sk

Zdroj: PR článok Mediterran Slovakia s.r.o.