Partneri sekcie:

Nadkrokvová izolácia CREATHERM

image 91349 25 v1

Dosky CREATHERM sú určené na zabezpečenie spoľahlivej tepelnej izolácie strechy nad krokvami v novostavbách i rekonštrukciách.

Tepelnoizolačné dosky CREATHERM sú vyrobené z tvrdenej polyuretánovej peny (PIR). Vďaka tomu sa vyznačujú vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, tvarovou stálosťou a odolnosťou proti poveternostným vplyvom.

Vysoká úspora energie
Pri použití nadkrokvovej tepelnej izolácie CREATHERM môže byť úspora energie o 50 až 60 % vyššia v porovnaní so zateplením strechy tradičným spôsobom medzi krokvy. Izolácia z PIR-penových dosiek umožňuje realizovať na streche súvislú tepelnoizolačnú vrstvu bez tepelných mostov. Homogénnosť tejto vrstvy a zároveň jednoduché kladenie zabezpečuje aj špeciálny systém spájania dosiek na pero a drážku, bez vzniku zbytočných štrbín.

Dva kroky v jednom výrobku
Pre rekonštrukcie sa odporúča systém CREATHERM s kašírovanou vrstvou sklenej vaty po oboch stranách dosky. Panel je na vrchnej strane doplnený o paropriepustnú hydroizolačnú fóliu CREATON TRIO. Tá zaisťuje odvod pár a vlhkosti z priestoru medzi krokvami, ale aj zo samotných krokiev.

Dosky CREATHERM PLUS pre novostavby sú obojstranne kašírované hliníkovou fóliou, ktorá v zime zadržiava teplo z vnútorného priestoru a v lete odráža slnečné žiarenie. Neoddeliteľnou súčasťou systému je hydroizolačná fólia CREATON TRIO. CREATHERM PLUS prináša do priestoru pod strechou aj estetické výhody. Tepelná izolácia umiestnená nad krokvami umožňuje priznať vnútornú drevenú konštrukciu.

Kompletný systém
Súčasťou tepelnoizolačného systému nad krokvami CREATHERM je široký sortiment fóliových doplnkov CREATON pre vytvorenie vodotesných podkladových krytov, ale aj špeciálne upevňovacie skrutky a doplnky.

www.creaton.sk