Päť dôvodov na použitie smartfónov CAT v teréne

CAT S61

Ak sa pravidelne pohybujete vo vonkajšom prostredí, viaceré faktory, ktoré vplývajú na životnosť našich telefónov, môžu byť pre vás postrachom.

Priamy slnečný svit, extrémne letné teploty či naopak, jesenné prehánky alebo tuhá zima dokáže byť záťažou nielen pre vás, ale aj pre váš smartfón. Ak smartfón ponecháte v bezpečí vrecka nohavíc, pravdepodobne vonkajšie nástrahy prežije. Ak ho však ponecháte niekoľko hodín „vonku“, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu batérie aj samotného zariadenia.

Extrémna teplota, či už kladná alebo záporná, tiež môže viesť k poruche dotykového displeja a ovládanie telefónu bude oveľa náročnejšie, ak nie priamo nemožné. Pri náhlych zmenách teploty sa problémom stáva aj kondenzácia vlhkosti. Toto však neplatí pre odolné smartfóny CAT, tie sú do extrémnych podmienok ako stvorené a ľahko ukážu, čo je v nich. Nasledujúcich päť vlastností dokazuje, prečo sú smartfóny CAT vždy vrcholom vo svojej triede.

Absolútna funkčnosť pri extrémnych teplotách

V našich zemepisných šírkach nie je počas zimy výnimkou teplota podliezajúca 0°C. Pre bežné smartfóny je to skutočné riziko úplne mimo ich ligy. Telefóny sa podchladzujú a trpí okrem základných komponentov aj batéria. Toto prostredie však pre smartfóny CAT S31, S41 či CAT S61 nepredstavuje žiadny problém. Tieto odolné telefóny pracujú bez problémov pri teplotách v rozsahu -25 °C až +55 °C, bez akýchkoľvek obmedzení. Ak svoj telefón ponecháte na treskúcej zime alebo priamom slnečnom svite, nemusíte sa o neho báť. Smartfóny majú certifikáciu Mil-Spec 810G a budú pracovať naďalej aj v extrémnych teplotách.

Nezničiteľný telefón Cat S61

Šikovní pracanti

Batérie bežných smartfónov neodolajú vysokým, alebo naopak, nízkym teplotám. Prinajlepšom telefón ešte viac prehrievajú či podchladzujú, čím dochádza k jeho spomaleniu alebo úplnému znefunkčneniu. Smartfóny CAT odolávajú výkyvom teplôt (v rozmedzí od -25 až do +55 °C), ale zároveň poskytujú vynikajúcu kapacitu batérie (až 5 000 mAh pri smartfóne CAT S41).

Pracujú ťažko, ale inteligentne: predinštalovaný personalizovaný obchod s aplikáciami pre profesionálov vám zabezpečí všetky nástroje, ktoré pre svoju prácu potrebujete, či už vodováhu, prevodník jednotiek alebo vymeriavanie pomocou fotoaparátu.

Obsluha s nasadenými rukavicami

Ak často pracujete s nasadenými rukavicami, bežné displeje vám neumožnia pohodlnú obsluhu. Kým si vyzlečiete rukavice, volajúci už dávno položil, pretože celý proces vám trval príliš dlho. So smartfónmi CAT S31, CAT S41 a CAT S61 sa tomu vyhnete vďaka podpore obsluhy s nasadenými rukavicami. Táto inovatívna funkcia vám umožňuje používať smartfón v rukaviciach. Ďalšou výhodou smartfónov CAT je lepšie držanie čo vedie k výrazne menším nebezpečenstvám pádu.

Smartfóny ktoré sa používajú pri práci v teréne musia odolať nielen nepohodlným teplotám ale aj kvapalinám rôznych typov.

Odolnosť voči nárazom

Ak sa vám aj smartfón v zhone vyšmykne z rúk alebo ak vypadne až na tvrdú betónovú zem, nemusíte sa obávať. S certifikáciou Mil-Spec 810G a sklom Corning Gorilla Glass s extrémnou odolnosťou voči rozbitiu odolá smartfón aj veľkým pádom a nárazom. Časy, v ktorých ste odpočítavali pracovnú dobu pohľadom na praskliny na displeji smartfónu, sú preč. Nezničiteľné telefóny CAT S31, S41 či S61 sú skutočnými členmi rodiny Caterpillar a ostávajú verné jej tradíciám – jednoducho sú na to postavené.

Odolnosť voči vode nielen v daždi

Smartfóny, ktoré sa používajú pri práci v teréne, musia odolať nielen nepohodlným teplotám, ale aj kvapalinám rôznych typov. Vo všeobecnosti je to najmä voda vo všetkých skupenstvách. Pri práci v teréne je kontakt s vodou v tomto ročnom období takmer na dennom poriadku.

Ak sa chcete na svoj smartfón spoľahnúť aj v takýchto rizikových prostrediach, dbajte na správnu certifikáciu. Tú najlepšiu ochranu zabezpečujú iba certifikácie IP68 a Mil-Spec 810G a práve nimi sa smartfóny CAT S31, CAT S41 a CAT S61 odlišujú od svojej konkurencie. Len ťažko nájdete odolnejšieho a spoľahlivejšieho partnera na prácu vonku v chlade.

ZDROJ: PR článok spoločnosti TCCM s.r.o.

KategórieStavebná technika