Kvalitná manipulačná a zdvíhacia technika už aj na Slovensku!

Glassworker GW425 v akcii

Nemecká firma Uplifter sa so svojím širokým sortimentom zdvíhacej a vákuovej manipulačnej techniky v minulom roku vstúpila aj na slovenský trh. Už takmer 20 rokov sa venuje oblasti kompaktných žeriavov, zdvíhacích a montážnych zariadení a disponuje najširším sortimentom v segmente manipulačnej techniky. Pohľad na celý modelový rad dokazuje, že sa v ponuke zameriava na kompaktné stroje a najmä na vákuovú technológiu. Tá sa potom často kombinuje s malými žeriavmi.

Vybavenie šité na mieru

Základné princípy ponuky firmy zahŕňajú tri varianty: kúpa nového zariadenia, prenájom alebo tiež kúpa použitého zariadenia. Zákazníci tu preto získajú požadovanú techniku presne podľa svojich potrieb. Pri prenájme techniky Uplifter si môžete vybrať buď zapožičanie samotného zariadenia, alebo kompletný servis s kvalifikovaným personálom – čo sa odporúča najmä pri náročných montážnych prácach.

Hlavnými benefitmi firmy pre zákazníkov sú najmä uľahčenie práce a zvýšenie bezpečnosti, rýchla a ľahká dostupnosť technickej podpory, výrazná úspora času a nákladov a v neposlednom rade komplexný servis.

Široká paleta riešení

Uplifter ponúka pre každé zadanie v oblasti zdvíhania a manipulácie bremien optimálne riešenie. Či už ide o remeselníkov, alebo priemysel. Pre stavebné výplne, fasády, priemyselnú montáž, strojárstvo či sťahovanie má Uplifter komplexnú ponuku riešení, ako napr. manipulátori, minižeriavy, mobilné žeriavy, prísavky či transportné pomôcky.

Minižeriav Maeda CC423
Minižeriav Maeda CC423 |

Jednoduché a kvalitné minižeriavy

V oblasti minižeriavov vyčnieva takmer 20-ročná skúsenosť firmy Uplifter s kompaktnými pásovými žeriavmi. Ako distribútor sa spolieha na japonskú značku Maeda, ktorá klientov presvedčuje vysokou kvalitou svojich výrobkov. Podľa Jaroslava Vetricha, riaditeľa slovenskej pobočky, existujú oveľa praktickejšie dôvody, prečo používať Maeda zariadenia.

Nielenže sa s kompaktnými pásovými žeriavmi dá manipulovať veľmi ľahko, sú tiež vybavené jednoduchým ovládaním. Žeriavy Maeda sú podľa Vetricha veľmi vhodné na prenájom, keďže aj príležitostní používatelia dokážu po krátkom zaškolení so zariadením pracovať s istotou. S viac ako desiatimi rôznymi typmi z celého radu zariadení sú žeriavy konštruované pre nosnosť až do 8 ton, pričom maximálna výška dosahuje 25,5 m.

Minižeriav Maeda MC285 2 najobľúbenejší minižeriav v ponuke
Minižeriav Maeda MC285 2 najobľúbenejší minižeriav v ponuke |

Pick & Carry žeriavy

Uplifter doplňuje svoj sortiment žeriavov o Pick & Carry žeriavy Valla. Kompaktné žeriavy bez podpier, navrhnuté špeciálne na priemyselné použitie pri nákladoch do 90 ton, sa vyznačujú schopnosťou pohybu aj pri vysokom zaťažení, a preto sú vhodné napríklad aj na premiestňovanie. Žeriavy Valla spájajú výhody vysokozdvižných vozíkov a veľkých žeriavov s opornými nohami.

Sú napájané elektricky cez batériu, a preto neprodukujú žiadne emisie ani hluk. Žeriavy Valla sú aj extrémne bezpečné, keďže počas šesťdesiatich rokov ich existencie sa nevyskytol žiaden bezpečnostný problém. Uplifter ponúka na Slovensku zariadenia Valla na predaj alebo na prenájom.

Flexibilnejšie na stavenisku

Často sa stáva, že na stavbách nie je žiadny žeriav. Okná v novostavbách sa často montujú na záver. Vtedy vstupuje na scénu všestranné zariadenie na montáž skla, ktoré sa ľahko prepravuje, dá sa z jedného poschodia na druhé rýchlo a pohodlne presúvať. Montážne zariadenie UPT 250 je po rozobratí možné na stavbu priviezť v aute. Do dvoch minút je bez veľkých predošlých skúseností zostavené či rozobraté.

Toto zariadenie je tiež vhodné pri renovácii starých budov, keďže je žeriav z ekonomického hľadiska príliš drahý. Vopred namontovaný model UPT 250 sa úplne zmestí do výťahu. No a v neposlednom rade tento stroj dokáže zdvihnúť a prepravovať 250 kg materiálu. Preto práca na stavbe s UPT 250 bude pre montérov zábavou bez obavy o zdravie.

UPT 250 Racelift
UPT 250 Racelift |

Jednoduchá manipulácia so sklom

Širokú ponuku vákuových systémov pri montáži a manipulácii so sklom dopĺňa vlastná produktová séria – Glassworker a Glaslifter. Tento sortiment prísaviek a prísavkových rámov sa uplatní v každej dielni, výrobnej i skladovej prevádzke aj na stavbe.

Stroje zn. Glassworker sú vhodné na ťažké okná, tabule, stropné prvky a fasády. Doplnkové sklenené prísavky sú dostupné vo viacerých verziách: pre sklo, kameň, kov a drevo, vhodné pri ručných prácach, ako v priemysle, v interiéri alebo exteriéri. Najvyššie kategórie majú nosnosť až 625 kg a vďaka šírke len 830 mm umožňujú prejazd bežným stavebným otvorom. Úctyhodná je aj možnosť zvislej montáže až do výšky 3,10 m a montáže nad hlavou až dokonca 3,6 m.

Glasworker GW625 2
Glasworker GW625 2 |

Glassworkery majú zladenú jednotku pohonu, trojrozmerné riadenie a hydraulickú vákuovú jednotku. Ide teda o stabilný a vyvážený stroj, ktorý sa sebaisto pohybuje aj pri záťaži v teréne a práca s ním je jednoduchá a bezproblémová.

Manipulátor zn. Glasslifter zase ponúka stabilný a bezpečný pohyb v teréne pri zaťažení a skvelé dosahy pri vertikálnej montáži skiel.

V prípade akýchkoľvek otázok v oblasti zdvíhania a manipulácie bremien je slovenský tím Uplifter SK ochotný a pripravený odpovedať na telefónnom čísle 02 330 067 67, alebo na emailovej adrese info@uplifter.sk.

Všetky dostupné informácie o firme Uplifter, jej produktoch a službách zákazníci nájdu na webstránke www.uplifter.sk.

Foto: Uplifter

ZDROJ: PR článok spoločnosti uplifter SK s. r. o.

KategórieStavebná technika