sensonic

Kontrola nad dennou spotrebou tepla a chladu

Spoločnosť ista rozšírila svoje portfólio meracej techniky o kompaktný mechanický merač tepla a chladu sensonic 3 s integrovaným rádiovým modulom. Precízne meranie, kvalitné mosadzné materiály a bezproblémová výmena vďaka kapsľovému systému radia sensonic 3 medzi merače najvyššej kvality.

Konštrukcia

V jednom prístroji je zabudované kalorimetrické počítadlo, mechanický snímač prietoku a teplotné snímače. Štandardne je jeden teplotný snímač súčasťou snímača prietoku a druhý je umiestnený mimo prístroja. Alternatívne je k dispozícii aj variant s dvoma teplotnými snímačmi umiestnenými mimo prístroja.

Merač sa dodáva v rôznych stavebných dĺžkach pre menovité prietoky 0,6, 1,5 a 2,5 m³/h. Kapsľový snímač prietoku sa inštaluje do spodného dielu (EAS), čím je zabezpečená jednoduchá výmena pri overení alebo výmene merača. Životnosť batérie a rádiového modulu je 10 rokov prevádzky.

Automatizovaný diaľkový odpočet zbernicou dát

Merač sensonic 3 je možné jednoducho pripojiť do smart systému diaľkových odpočtov zbernicou dát, ktorá dokáže diaľkovo spravovať aj prístroje na meranie spotreby vody, plynu a elektriny.

Prenos údajov je vysoko spoľahlivý, prispôsobuje sa podmienkam v objekte a k dispozícii sú denné dáta. Smart systém zabezpečuje elektronické spracovanie dát a ich prenos do systému rozúčtovania nákladov na energie, správcovských programov a do energetických monitoringov. Na požiadavku je možné prístroj rozšíriť aj o drôtový M-bus alebo pulzný výstup.

Smart systém ista
Smart systém ista | Zdroj: ista Slovakia

Webportál ista24 – denné informácie o spotrebe

Údaje o spotrebe a stave meračov sú pre majiteľov a správcu budovy prístupné online. V prehľadnej aplikácii sú k dispozícii všetky užitočné informácie, porovnania a analýzy, založené na denných dátach. Navyše systém monitoruje aj neštandardné spotreby a funkčnosť meračov.

O spoločnosti ista

Spoločnosť ista je jednou z popredných celosvetových spoločností vo zvyšovaní energetickej efektívnosti v budovách. Špecializuje sa na meranie a rozpočítanie spotreby tepla a vody a energetický monitoring pre bytové domy a komerčné nehnuteľnosti. Ponúka rokmi overené riešenia, ktoré sú založené na digitálnom základe.

Na Slovensku ista vybudovala infraštruktúru, ktorá zbernicami odčítava viac ako 600 000 meracích prístrojov. Vďaka elektronickému spracovaniu údajov o spotrebe ročne odčíta a rozpočítava viac ako 230 000 bytov po celej krajine.

Viac informácií o spoločnosti ista nájdete na www.ista.sk alebo kontaktujte náš obchodný tím. O nezáväznú cenovú ponuku môžete požiadať aj cez online formulár.

Logo ista

Zdroj: PR článok ista Slovakia, s.r.o.