predajňa SHERLOCK® ASSA ABLOY
Galéria(6)

Zuzana Slezáková: Bezpečnostné dvere musia spĺňať technické parametre a prispôsobiť sa požiadavkám klientov

Partneri sekcie:

„Vynálezca“ slovenských bezpečnostných dverí František Fedík býval na najväčšom socialistickom sídlisku na Slovensku – v bratislavskej Petržalke. Svoj panelákový byt chcel zabezpečiť čo najlepšie, preto na vstupné dvere namontoval dodatočné bezpečnostné prvky. Tie zvyšovali ich odolnosť voči zlodejom. Jeho nápad inšpiroval susedov. Viacerí si u neho objednali rovnaké vylepšenia, a tak sa z nápadu stal podnikateľský plán. Z dielne v záhradnej chatke, kde pán Fedík zhotovil prvých predchodcov bezpečnostných dverí, je dnes spoločnosť so 120 zamestnancami a výrobným závodom v Malackách.

Viac ako 30-ročné skúsenosti a odborníci na bezpečnosť, pomáhajú firme robiť dvere lepšími a bezpečnejšími. Všetky dvere SHERLOCK® majú európske certifikáty a sú testované v akreditovaných skúšobniach. Ďalšie know-how a finančnú stabilitu získala spoločnosť vstupom do skupiny ASSA ABLOY – najväčšieho celosvetového dodávateľa inteligentných riešení na otváranie dverí a zabezpečenie budov.

O tom, čo môžu bezpečnostné dvere a ich výrobca ponúknuť architektom, projektantom, developerom a vlastníkom nehnuteľností, sme sa rozprávali so Zuzanou Slezákovou, výkonnou riaditeľkou SHERLOCK® ASSA ABLOY.

Zuzana Slezáková výkonná riaditeľka SHERLOCK® ASSA ABLOY
Zuzana Slezáková, výkonná riaditeľka SHERLOCK® ASSA ABLOY |

Čo odlišuje bezpečnostné dvere od bežných?

To, že zlodeji, ale aj požiar potrebujú na ich prekonanie oveľa dlhší čas. Kvalitné bezpečnostné dvere odradia zlodejov a požiaru dokážu odolávať až hodinu. To je dostatočný čas na príchod hasičov. Bezpečnostné dvere teda lepšie chránia vás a váš majetok. Dvere musia okrem zlodejov či požiaru odolať aj každodennej prevádzke. Priemerná štvorčlenná rodina otvorí a zatvorí vchodové dvere viac ako 20-krát za deň, teda približne 200-tisíckrát za 25 rokov. Kvalitné bezpečnostné dvere zvládnu aj tento nápor.

Prečo to tak je? Je rozdiel v konštrukcii dverí?

Áno. Hlavnou súčasťou bezpečnostných dvier je ručne vyrábaná mohutná oceľová konštrukcia, ktorú vypĺňajú pozdĺžne a priečne oceľové výstuhy pozvárané do pevného skeletu. Ďalším prvkom sú istiace body. Tie zabraňujú vypáčeniu dverí. Bezpečnostné kovanie s prekrytím zase chráni bezpečnostnú vložku pred vytrhnutím, vylomením a odvŕtaním. Bezpečnostné dvere dodávame v sete s bezpečnostnou zárubňou. Tú vám naši odborníci ukotvia a zabetónujú do steny. Pre maximalizáciu ochrany domova odporúčame, aby osadzovanie bezpečnostných dverí robila certifikovaná spoločnosť. Lebo ak aj kúpite kvalitné dvere, no na ich zafixovanie použijete napríklad iba PUR penu, ich odolnosť sa radikálne zníži.

bezpečnostné dvere

Existujú nejaké rozmerové obmedzenia?

V zásade nie. Zákazníkovi vieme vyhovieť a vyrobiť mu dvere na mieru. A to tak z hľadiska rozmerov, bezpečnostnej úrovne, ako aj povrchovej úpravy.

Pre architektov, dizajnérov, projektantov, ale najmä pre zákazníkova je dôležitý práve vzhľad dverí. Aké možnosti sú pri výbere dizajnu?

Pre interiérové bezpečnostné dvere ponúkame široký výber povrchových úprav a farebných prevedení. Na výber je laminát, dyha, farebná škála RAL či povrch FunderMax. Navyše, môžu byť z každej strany iné. Zo strany spoločných priestorov – napr. z chodby – môžu ladiť s dverami susedov a zo strany bytu sa môžu úplne prispôsobiť kusu majiteľa. Dvere sa dajú podľa vkusu zákazníka doplniť rôznymi rámikmi a okrasnými lištami.

Pri exteriérových, domových bezpečnostných dverách je potrebná vodoodolná povrchová úprava. Dvere však môžete doplniť bezpečnostnými svetlíkmi a dostať tak do interiéru viac denného svetla.

SHERLOCK® ponúka ako jediný výrobca na Slovensku bezpečnostné dvere s povrchom FunderMax. Ten poznáme skôr z oblasti nábytkárstva. Prečo ste ho začali používať pri výrobe dverí?

Povrch FunderMax je extrémne odolný voči oderu, poškrabaniu, chemikáliám i poveternostným vplyvom. Dvere si tak počas desiatok rokov zachovajú rovnaký vzhľad a odtieň. Povrch dverí navyše spĺňa aj estetické požiadavky. V našej ponuke nájdete bezpečnostné dvere od modernej lakovanej bielej, imitácie mramoru, s bronzovým odleskom až po rôzne geometrické vzory či štruktúry. Dvere vieme vyrobiť aj úplne personalizované – na základe fotografie či vizuálu, ktorý architekt či zákazník dodajú.

Architektom alebo majiteľom nehnuteľnosti tak ponúkajú prakticky neobmedzené možnosti pri navrhovaní ich vzhľadu. Špeciálny povrch má ešte jednu unikátnu vlastnosť: či už je matný alebo lesklý, nezostávajú na ňom viditeľné odtlačky prstov.

predajňa SHERLOCK® ASSA ABLOY
bezpečnostné dvere SherlockT
bezpečnostné dvere Sherlock
bezpečnostné dvere
Zuzana Slezáková výkonná riaditeľka SHERLOCK® ASSA ABLOY

Viac informácií nájdete na www.sherlock.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti ASSA ABLOY Door Slovakia s.r.o.