exteriér domu
Galéria(5)

Zdvižno-posuvné kovanie GU oslavuje 60-te výročie

Partneri sekcie:

Už v roku 1958 s vynálezom zdvižno-posuvného systému stanovila skupina GU normy, ktoré dodnes formujú trh - pre maximálnu funkčnosť, komfort, bezpečnosť a dizajn. Vďaka neustálemu vývoju a doplnkovým balíkom môžu byť zdvižno-posuvné riešenia navrhnuté a dovybavené podľa želania zákazníkov.

Kvalitne skonštruované s dlhou životnosťou

Dokonca aj štandardné stavebné časti disponujú premysleným dizajnom a konštrukciou, čím zabezpečujú hladké fungovanie a dlhú životnosť všetkých zdvižno-posuvných komponentov. Koncoví zákazníci si tak užívajú ľahký chod a plynulosť posuvných prvkov, jednoduchú obsluhu pri otváraní a zatváraní a sofistikované riešenia podlahových prahov bez bariér.

Bezbariérové prahy pre HS portály
Bezbariérový prah
trbinové vetranie
Schéma HS LiftUnit
exteriér domu

Maximálny komfort

Gretch-Unitas kladie pri systémových riešeniach dôraz na komfort. Cieľom je dodať spracovateľom a užívateľom také kovanie, ktoré ponúkne najvyšší komfort pri prechádzaní. Dosiahnete to s týmito funkčnými doplnkami:
– HS LiftUnit – enormne uľahčí ovládanie ťažkých zdvižno-posuvných dverí, čím zredukuje ovládaciu silu pri otváraní a zdvíhaní až o 50 %
– Bezbariérové podlahové prahy
– Motorický pohon HS ePower a HS Master

Bezbariérové prahy pre HS portály
Bezbariérové prahy pre HS portály |

Zabezpečenie proti vlámaniu

Vďaka konštrukcii odolnej proti vlámaniu presvedčuje Gretsch-Unitas bohatými komponentmi kovania, ktoré ponúkajú ochranu pred pokusmi o vlámanie.

Bezpečný pohyb zdvižno-posuvných dverí

V súčasnosti sú trendom veľkoformátové zdvižno-posuvné dvere s maximálnou šírkou otvorenia. Dokonca aj v priemyselných a verejných budovách sú inštalované čoraz ťažšie posuvné krídla, ktorými prechádza množstvo ľudí.

Preto je dôležité, aby sa zdvižno-posuvné krídla dali ovládať bezpečne a jednoducho bez toho, aby spôsobili zranenie osôb, či poškodenie prvkov alebo konštrukcie. V takom prípade sa osvedčujú skúsenosti a technologická výhoda Gretsch-Unitas, zabezpečiť pohyb aj veľkých a ťažkých zdvižno-posuvných prvkov.

– HS Silent Close – dojazdový tlmič, ktorý automaticky dobrzdí dverné krídlo pri zatváraní a pomaly ho posunie do koncovej pozície.
– HS StopUnit jemne spomalí zdvižno-posuvné krídlo v otvorenej, ako aj v zatvorenej polohe a manuálne sa potom posunie do koncovej polohy.
– Tlmič kľučky zvyšuje bezpečnosť ovládania pri veľkých a ťažkých prvkoch a umožní sa veľmi ľahké ovládanie aj ťažších zdvižno-posuvných krídel.

Bezpečné a komfortné vetranie

Spoločnosti Gretsch-Unitas sa so štrbinovým vetraním zdvižno-posuvných dverí podarilo inovatívne riešenie, pretože štrbinové vetranie preskúšané RC 2 umožňuje vetranie posuvného krídla a ponúka zároveň vysokú ochranu proti vlámaniu aj vo vetracej pozícii, pretože aj v tejto polohe je posuvné krídlo bezpečne pripevnené k rámu.

trbinové vetranie
Štrbinové vetranie |

S dôrazom na dizajnovú a technickú stránku

Veľkoplošné sklenené predné steny sú ovplyvňujúcim prvkom architektonického návrhu. Rastúce nároky na bezpečnosť a pohodlie zdvižno-posuvných dverí vyžadujú zložité technické riešenia. Zároveň sa zvyšujú aj očakávania týkajúce sa vizuálnej kvality budov. Gretsch-Unitas ponúka oboje: funkčnosť a dizajn.

Servis: viac ako len produkt

Všetko z jednej ruky: Spoločnosti Gretsch-Unitas záleží nielen na produkte, ale aj na ponuke služieb – individuálne prispôsobené konkrétnym požiadavkám zákazníka.

Viac informácií na www.g-u.com.