rodinny dom, ilustracna

Variácie rámov a okenných krídel pre každý architektonický štýl

Partneri sekcie:

Okná sú udržateľnými stavebnými súčasťami s dlhou životnosťou. Sú prepojené s okolitou konštrukciou budovy a štýlom, v ktorom je stavba postavená. Ktorý okenný profil zvoliť, aby okná podtrhli vizuálnu podobu stavby?

Rad Elegant v sebe spája vynikajúce tepelnoizolačné hodnoty PVC okien s najštíhlejšou exteriérovou hranou na trhu (iba 9 mm). Vyznačuje sa nízkym súčiniteľom prestupu rámom Uf = 0,93 W/(m2.K). S použitím technológie ThermoFibra možno dokonca dosiahnuť Uf = 0,88 W/(m2.K). Systém tak možno použiť aj na domy  s takmer nulovou potrebou energie.

5 typov krídel a 3 stavebné hĺbky rámov

Súčasťou profilu je modulárny systém iCOR, ktorý umožňuje kombinovať rôzne stavebné hĺbky rámov s rôznymi typmi krídel. V rámci radu Elegant bolo vyvinutých celkom 5 dizajnov krídel, ktoré možno kombinovať s tromi variantmi rámov v stavebných hĺbkach: 76, 84 a 115 mm.

 • Mestský štýl s Elegant Infinity – rovné krídlo s jemným prechodom medzi profilovým rámom a krídlom. Krídlo je k dispozícii tiež s technológiou ThermoFibra, kde bola oceľová výstuž nahradená dlhými sklenými vláknami. To umožňuje znížiť exteriérovú hranu z 9 mm na 7 mm.

  Elegant Infinity Thermofibra
  Elegant Infinity Thermofibra | Zdroj: Deceuninck
 • Moderný industriálny štýl s Elegant Abstract – predsadené krídlo celkom zarovnané s rámom. Ideálne riešenie pre modernú architektúru, ktorá sa vyznačuje minimalistickým a elegantným vzhľadom. Je skvelou alternatívou k hliníkovým oknám.

  Elegant Abstract Deceuninck
  Elegant Abstract | Zdroj: Deceuninck
 • Útulné retro a Elegant Origin – polozapustené skosené krídlo s oceľovou výstužou je vhodné pre stavby v tradičnom, klasickom alebo vidieckom štýle či pri renováciách.

  Elegant Origin
  Elegant Origin | Zdroj: Deceuninck
 • Rustikálny štýl a oblé tvary Elegant Grando – predstavuje tradičný vzhľad PVC okna. Vďaka výraznejšej exteriérovej ​​hrane je univerzálnym riešením. Hodí sa na renovácie, ale i novostavby.
Elegant Grando Deceuninck
Elegant Grando | Zdroj: Deceuninck
Deceuninck