Dizajnový minimalistický štýl štúdio s Internorm oknami
Galéria(12)

Okná a dvere otvorené novým technológiám

Partneri sekcie:

Technológia výroby okien sa významne zmenila. Okno už nie je iba médium, ktoré do domu vpúšťa prirodzené svetlo, ale predovšetkým sofistikovaným zariadením a dizajnovým prvkom, na ktorý je v architektúre kladený čím ďalej, tým väčší dôraz.

Výrobcovia okien sú si veľmi dobre vedomí trendov v odbore otvorových výplní. Zahŕňa to veľké zasklené plochy v spojení s inovatívnymi prístupmi vo forme rozmanitých inteligentných zariadení. Dôraz je kladený na komfort užívateľov, dostatok prirodzeného svetla a zdravú vnútornú klímu.

To si uvedomuje aj spoločnosť Internorm, ktorá na permanentný vývoj technológií výroby okien a dverí významne apeluje a je v mnohých oblastiach považovaná za priekopníka. Kvalitné výrobky pochádzajúce z troch výrobných podnikov sú výsledkom vhodne nastaveného rebríčka firemných priorít.

Dizajn: vidiecky ráz aj minimalistická moderna

Je dôležité podotknúť, že ponúkaný sortiment Internorm je obsiahly. Vyberú si z neho či už majitelia vidieckych domov, ktorí si prajú zachovať symbiózu pôvodného rázu domu s oknami tradičných tvarov (obsiahle v dizajnovej kolekcii Ambiente), alebo minimalisti preferujúci nekonvenčné, ale elegantné línie s ostrými hranami (typický štýl Studio). Ale tiež tí, ktorí radi kombinujú a nelipnú na miestnych štýloch, si nájdu niečo svoje.

Dizajnový štýl ambiente s tradičnými formami a nadčasovou klasikou
Dizajnový štýl ambiente s tradičnými formami a nadčasovou klasikou |

Menej avantgardný než Ambiente, ale stále moderný, je dizajn Home pure, hravosťou a prívetivosťou sa potom vyznačuje štýl Home soft. Katalóg Vám ponúkne detailné informácie a rozšíri obzory. Fotografie zachytávajúce kontrasty v podobe tradičnej architektúry s veľkými zasklenými plochami naznačujú škálu možností, ktorými každý objekt disponuje.

Internorm okna a vchodové dvere spĺňajú požiadavky na dizajn architektúru komfort a využívajú najnovšie technológie
Internorm okna a vchodové dvere spĺňajú požiadavky na dizajn architektúru komfort a využívajú najnovšie technológie |
Okná Internorm 3
Okná Internorm 2
Okná Internorm
Internorm okna a vchodové dvere spĺňajú požiadavky na dizajn architektúru komfort a využívajú najnovšie technológie
Drevo hlinikové zdvižno posuvné okná spĺňajú súčasný stavebný trend a ponúkajú maximálny výhľad
Internorm velkoplošne zasklenia prepoja interiér s okolitou prírodou
Spojením drevených lamiel vzniká podstatne odolnejšie a stabilnejšie jadro
Dizajnový štýl ambiente s tradičnými formami a nadčasovou klasikou

High-tech jadro

Spoločnosť Internorm sa okrem veľkého rozsahu dizajnových štýlov a štandardných okenných systémov pýši tiež revolučnými technológiami. Prvou z nich je jadro I-tec Core, špičkový materiál, ktorý sa vyznačuje šetrnosťou k životnému prostrediu, nadpriemernou pevnosťou a stabilitou. Tenké lepené vrstvy dreviny sú používané na výrobu jadra drevohliníkových okien a zdvižno-posuvných dverí. Spôsob spracovania dreva zvyšuje odolnosť proti vlhkosti a záťaži. Výhodou je tiež úzka pohľadová šírka rámu, ktorá dodáva celému okennému systému patričný pôvab.

Spojením drevených lamiel vzniká podstatne odolnejšie a stabilnejšie jadro
Spojením drevených lamiel vzniká podstatne odolnejšie a stabilnejšie jadro |

Granulát namiesto peny

Typickou vlastnosťou plasthliníkových okien Internorm je schopnosť perfektnej tepelnej izolácie. Je jej dosiahnuté s použitím technológie I-tec Insulation. Spočíva v dokonalom vyplnení okenných rámových profilov granulátom (na rozdiel od štandardnej termoizolačnej peny). Materiál je dovnútra vpravovaný pod tlakom tak, aby vyplnil dutiny rovnomerne po celej ich dĺžke.

Nová technológia vypĺňa duté komory rámu po obvode a zlepšuje tepelnú izoláciu.
Nová technológia vypĺňa duté komory rámu po obvode a zlepšuje tepelnú izoláciu. |

Inteligentné ovládanie

Aktuálnou témou, do ktorej neoddeliteľne patrí aj odbor výroby okien, je inteligentné zariadenie domácnosti. Internorm svojim klientom ponúka aplikáciu I-tec SmartWindow. Užívateľom ponúka možnosť obsluhy vetrania a tienenia okien pomocou inteligentného „smart“ telefónu či tabletu. Je možné tak ventilovať alebo spúšťať rolety a žalúzie kedykoľvek a odkiaľkoľvek, kde je v dosahu internetové pripojenie.

Automatické tienenie

Tienenie môže byť okrem iného zabezpečené pomocou fotovoltického modulu s akumulátorom pripevneným na okno. Žalúzie či roleta pritom býva väčšinou umiestnená vo vnútri medzi tabuľami skla, čím je dosiahnutá ochrana zariadenia pred znečistením. Systém I-tec Tienenie je možné nastaviť na automatický režim, ktorý identifikuje deň a noc a tieniaci prvok je uzatvorený večer a otvorený ráno pri východe slnka.

Berie do úvahy tiež ročné obdobie a napr. v lete znižuje prehrievanie interiéru. V zime naopak redukuje náklady na vykurovanie tak, že ponechá žalúzie vytiahnuté, teda dovolí aby bol priestor zdarma ohrievaný slnkom.

Internorm okno s energeticky sebestačným tienením
Internorm okno s energeticky sebestačným tienením |

Decentralizované vetranie

Zásadné pre zdravú vnútornú klímu v dome je vetranie, pričom na trhu sa objavuje veľké množstvo produktov centralizovanej ventilácie. Internorm sa vydal inou cestou. Technológia I -tec Vetrania je postavená na ventilácií integrovanej priamo do rámu okna. V každej miestnosti je tak vzduch obmieňaný v takom rozsahu, ako je práve potrebné.

Nedochádza tak, obzvlášť v zimnou období, k nežiaducim stratám tepla, ale pritom je zachovaná pravidelná výmena znečisteného vzduchu za čerstvý. Samozrejmosťou je možnosť automatického ovládania cez vyššie popísanú aplikáciu I-tec SmartWindow alebo automatické nastavenie.

Internorm I tec Vetranie je integrované priamo do rámu okna zabezpečuje 24 hodín čerstvý vzduch a optimálnu vnutornú klímu.
Internorm I tec Vetranie je integrované priamo do rámu okna zabezpečuje 24 hodín čerstvý vzduch a optimálnu vnutornú klímu. |

Komplexnosť a variabilita

Rakúska rodinná spoločnosť Internorm spája tradíciu s inováciou. Progresívne technológie a úspech u verejnosti, ktorými sa môže pochváliť, je dôkazom, že to funguje. Okrem vyššie uvedeného ponúka tiež pokrokové riešenia v oblastiach bezpečnosti a zasklenia.

Internorm velkoplošne zasklenia prepoja interiér s okolitou prírodou
Internorm velkoplošne zasklenia prepoja interiér s okolitou prírodou |

Výsledkom sú okná a dvere spĺňajúce všetky parametre, ktoré sú od otvorových výplní v súčasnosti očakávané a oveľa viac. Tepelná izolácia, akustická ochrana, vysoká bezpečnostná trieda, inteligentné tienenie a vetranie, precízny dizajn. Internorm poskytuje variabilné a predovšetkým komplexné riešenie pre dom (cez kľučky, ornamentné sklá a ochranu proti hmyzu).

Drevo hlinikové zdvižno posuvné okná spĺňajú súčasný stavebný trend a ponúkajú maximálny výhľad
Drevo hlinikové zdvižno posuvné okná spĺňajú súčasný stavebný trend a ponúkajú maximálny výhľad |

Viac informácií na: www.internorm-okna.sk