nulový prah RAUCERO od firmy REHAU

Nulový prah skutočne na nule

Partneri sekcie:

Praktické a komfortné nielen pre hendikepovaných.

Aj keď sa postavenie telesne postihnutých a hendikepovaných ľudí v slovenskej spoločnosti celkom určite zlepšilo, v porovnaní so zahraničím je stále čo doháňať. Môžeme to vidieť každý deň v uliciach. Najčastejšou prekážkou sú bariérové vstupy.

Našťastie väčšina novostavieb na toto už pamätá, a tak sú riešené ako bezbariérové. To však nestačí. Človek na vozíku musí aj doma, v byte alebo v dome prechádzať z jednej izby do druhej, a tam pochopiteľne naráža na prah dverí. Tento stavebno-konštrukčný problém rieši skutočne bezbariérový prah – nulový prah RAUCERO od firmy REHAU.

Ako to funguje?

RAUCERO je inovovaná konštrukcia prahu, ktorá v porovnaní s konkurenciou vykazuje najlepšie hodnoty rolovateľnosti podľa ift. Keď výrobca hovorí o nulovej výške, je to tentoraz pravda. Ani o milimeter konštrukcia prahu nepresahuje rovinu podlahy.

Súčasťou prahu je chytré zdvíhacie tesnenie vyvinuté švajčiarskou firmou Planet, ktoré perfektne dosadá a ešte lepšie tesní. K prípadnému odvodu vody slúži integrovaný drenážny kanálik, ktorý je možné ľahko odklopiť a systém vyčistiť. Montáž prahu RAUCERO nie je o nič zložitejšia než u štandardného prahu.

Všetky použité komponenty sú z kvalitných materiálov vrátane nerezovej ocele. Ak niekoho zaujíma bezpečnostná trieda, bude spokojný, pretože bezpečnostná klasifikácia prahu (proti vlámaniu) je RC2. RAUCERO je možné používať v kombinácii s kovaním firiem ROTO, WINKHAUS a MACO (záleží na spôsobe použitia).

nulový prah RAUCERO od firmy REHAU
Zdroj: REHAU

Pre koho je nulový prah určený?

RAUCERO, prah s prakticky nulovým prevýšením, je určený pre vchodové a balkónové dvere jednokrídlové aj dvojkrídlové, z profilových systémov SYNEGO a GENEO. Nájde uplatnenie, napríklad v domovoch pre seniorov, alebo v rodinných domoch, respektíve v bytoch obývaných ľuďmi na vozíku. Jazda cez prah je absolútne bezproblémová, tichá a zvládne ju každý.

„Nulový prah“ isto ocenia aj tí, ktorí nie sú na vozíku, ale potrpia si na maximálny komfort. Už sa nestane, že by niekto o prah jednoducho zakopol. S jeho uplatnením sa ráta ako v novostavbách, tak pri rekonštrukciách.

Ďalšie informácie môžete získať tiež na www.rehau.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti REHAU s.r.o.