Jurkovicova teplaren6
Galéria(5)

Najkrajší pohľad na svet je…. z dobrého okna!

Partneri sekcie:

Koľko asi vyrobí kvalitný a popredný slovenský výrobca okien výrobkov? Samozrejme, záleží aj na čase. Spišskonovoveská spoločnosť NOVES okná, a.s. je na trhu viac ako štvrť storočia. A číslo? Vyše jeden a pol milióna namontovaných spišských okien a dverí na rôznych objektoch.

Jurkovicova teplaren net 1
BORY HOME 1 Bratislava
Bytovy dom Matadorka Bratislava 2
Bytovy dom Matadorka Bratislava 3
Biznis centrum Kosice 2

Spoločnosť NOVES okná, a.s. patrí medzi slovenskú špičku vo výrobe okenných, dverových a fasádnych konštrukcií. Bola prvou „oknárskou“ spoločnosťou na Slovensku, ktorá získala certifikát kvality ISO, bola priekopníkom v zavádzaní nových technológií. Dve desaťročia sa zo Spiša vyvážajú výrobky do Belgicka, pre partnerov vo Švajčiarsku, Rakúsku, Českej republike, Španielsku aj v Slovinsku. Výrobky si našli cestu aj do USA či do Južnej Afriky.

Zdroj: NOVES okná

Zákazníkmi sú generálni dodávatelia veľkých stavieb, ale aj stavebné firmy rôznej veľkosti. Najväčšou hodnotou firmy sú zamestnanci, od ktorých sa odvíja kvalitný výrobok, inovácie, komplexnosť služieb, dlhodobá záruka a kvalitný servis.

Dnes ich firma zamestnáva okolo 120, väčšinu zo Spišskej Novej Vsi a okolia. A to je veľká vec nielen pre firmu, ale pre celý región. Firma neustále rozširuje výrobné kapacity a priestory.

Bytovy dom Matadorka Bratislava
Bytový dom Matadorka Bratislava | Zdroj: NOVES okná

Dnes už renomovaný spišský výrobca používa najmodernejšie dostupné strojné zariadenia. Dodávateľmi nosných materiálov pre výrobky firmy sú výhradne spoločnosti z popredných miest v celoeurópskych rebríčkoch. Pre plastové  profily sú to Aluplast a Profine, pre hliníkové profily Aliplast a Schüco.

Dodávateľom kovania do okien a dverí je spo­ločnosť GU. Firma je podpísaná aj pod kompletnou dodávkou okien, dverí a fasád pre novú ne­mocnicu v bratislavskej časti Bory, pod výme­nou okien na národnej kultúrnej pamiatke Jurkovičova tepláreň a pod množstvom ďal­ších.

BORY HOME 2 Bratislava...
BORY HOME  Bratislava. | Zdroj: NOVES okná

Na východe spoločnosť dodávala okná aj pre najnovšie Business Centrum v Košiciach. Významným projektom bola obnova ne­mocníc v Dunajskej Strede, Galante. Okrem nepriamo realizovaných projektov uspokoju­je NOVES potreby zákazníkov aj prostredníc­tvom svojich obchodných partnerov. Za  najväčší úspech považuje NOVES okná, a.s. každého spokojného používateľa okien a dverí.

obytny subor skultetyho
Obytný súbor Škultétyho | Zdroj: NOVES okná

Zdroj: PR článok NOVES okná, a.s.