PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosnyk
Galéria(10)

Chladenie interiéru stojí viac ako vykurovanie, myslite preto na vonkajšie tienenie

Partneri sekcie:

Energetickú spotrebu a teda aj prevádzkové náklady domu neovplyvňujú len výdavky na vykurovanie, ale aj na jeho chladenie. Málokto si uvedomuje, že pri súčasných dobre izolovaných novostavbách nie je možné bez vonkajšieho tienenia dosiahnuť dobrý komfort počas letných mesiacov. Ten môže zaistiť napr. klimatizácia.

Treba si však uvedomiť fakt, že náklady na zníženie teploty vzduchu o 1 °C sú 3× až 4× vyššie ako náklady na jej zvýšenie. Teplých dní v roku pribúda, preto by stavebníci už v projekte mali počítať s vonkajším tienením, ktoré je z dlhodobého hľadiska lacnejším aj komfortnejším riešením, a teda s nosnými roletovými a žalúziovými prekladmi, do ktorých je možné vonkajšie tienenie doslova schovať.

PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosny IMG 7674
PrEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosny IMG 7936
PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosny IMG 8015
PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosnyk
PREKLAD HELUZ FAMILY nosny3in1 500 plny 2
PREKLAD HELUZ FAMILY nosny3in1 500 ste mala roleta
PREKLAD HELUZ FAMILY nosny3in1 500 stejna screen
PREKLAD HELUZ FAMILY nosny3in1 500 stejna zaluzie

Napr. PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný umožňuje svojou variabilitou inštaláciu absolútnej väčšiny na trhu dostupnej tieniacej techniky, a to tak počas výstavby, ako aj kedykoľvek neskôr v priebehu používania domu.

Výhodou tohto systémového riešenia je to, že vo všetkých prípadoch zostane zachovaný dostatok integrovanej izolácie, aby nevznikli tepelné mosty. Po novom sa tepelnoizolačné parametre PREKLADU HELUZ FAMILY 3in1 nosný vylepšili použitím grafitového polystyrénu.

Pre laikov je hodnota stavebného materiálu na hrubú stavbu často prekvapivo nízka. Samozrejme, závisí od veľkosti, architektonického návrhu či umiestnenia v teréne, ale všeobecne platí, že cena tehál vo veľmi dobrom tepelnoizolačnom štandarde na celý dom tvorí 10 – 15 % rozpočtu celého rodinného domu.

Tehly teda stojí toľko, čo napríklad vybavenie kuchyne či väčšie kúpeľne. Kým tieto investície sa počas užívania objektu môžu aj niekoľkokrát opakovať, hrubá stavba zostáva a meniť sa nedá, preto by mala byť skutočne kvalitná.

PrEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosny IMG 7936
Zdroj: HELUZ

Maximálne využitie priestoru na tepelný izolant

HELUZ minulý rok predstavil už druhú generáciu PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný, ktorého hlavnou prednosťou je variabilná veľkosť vnútorného priestoru – postupným vyťahovaním jednotlivých častí izolácie sa vnútorná schránka prekladu prispôsobuje tvarovo aj rozmerovo žalúziám, roletovým či screenovým schránkam.

Minuloročná novinka bola pre tento rok vylepšená použitím grafitového polystyrénu, ktorý má oproti klasickému EPS výrazne lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Na základe spolupráce s dodávateľmi tieniacej techniky došlo tiež k optimalizácii vyberateľných segmentov polystyrénu pre pohodlnejšie zabudovanie tieniacej techniky. Tieto zmeny vedú k väčšej kvalite diela a úžitkového komfortu pre používateľov domov.

PREKLAD HELUZ FAMILY nosny3in1 500 stejna plny
Zdroj: HELUZ

PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s integrovanou, ale vyberateľnou tepelnou izoláciou je určený na jednovrstvové murivo z tepelnoizolačných tehál HELUZ FAMILY s najlepšími parametrami na trhu. PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je plne skrytý pod omietkou, je prispôsobený na elektrické ovládanie a je možné ho inštalovať aj pre vyššie okná podľa voľby tieniacej techniky (až do rozmeru 5 m), bežne do rozmeru výšky 2,5 m, teda napríklad aj pre balkónové dvere.

„PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný sa dodáva na stavbu plne vybavený izolantom, nikto s ním nemusí nič robiť, je možné ho osadiť, zamurovať a získať nosnosť a tepelnoizolačné vlastnosti, ako keby stavebník použil klasické nosné preklady 23,8. Kedykoľvek sa však môže rozhodnúť namontovať zatienenie a tento preklad mu to umožní vďaka možnosti postupne vyťahovať jednotlivé diely izolantu, čím stavebník postupne získa priestor na žalúziu, malú roletu alebo aj veľkú schránku na roletu. V každej fáze teda v preklade zostáva maximum izolantu pre dané riešenie,“ vysvetľuje benefity novinky Ing. Milan Komáromi, technický poradca spoločnosti HELUZ.

PREKLAD HELUZ FAMILY nosny3in1 500 ste mala roleta
Zdroj: HELUZ

Pozrite si video PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný

Pozrite si montážny návod

ZDROJ: PR článok spoločnosti HELUZ