image 65135 25 v1
Galéria(8)

Omietky a fasádne nátery Ceresit Ceretherm robia radosť vzhľadom i životnosťou

Partneri sekcie:

Fasádne zatepľovacie systémy Ceresit Ceretherm od firmy Henkel ponúkajú špičkové výrobky a ucelené systémové riešenia. Platí to ako pre farebnosť a dizajn, tak pre odolnosť a životnosť fasády. Dôkazom sú posledné novinky v ponuke fasádnych systémov - omietky a nátery s dizajnom prírodných materiálov Ceresit Ceretherm Visage a odolný kontaktný zatepľovací systém Ceresit Ceretherm Impactum s novou paletou intenzívnych farieb Ceresit Intense.

Ceresit Intense odtiene
Dom Ceresit Colours of Nature Visage detaily
Dom Ceresit Colours of Nature Visage Intense2 detaily
Dom Ceresit Colours of Nature Visage Intense detaily
Dom Ceresit Visage a Intense1 detaily
Dom Ceresit Visage a Intense2 detaily
Dom Ceresit Visage a Intense3 detaily

V súčasných stavebných trendoch sú pri dokončovaní fasád s obľubou používané ako doplnkové alebo základné prvky prírodné materiály ako je kameň, drevo a kov. Tieto materiály sa však často ukazujú ako veľmi drahé, ťažko transportovateľné a ťažko spracovateľné. Reprezentantom väčšej variability pri výbere farebných odtieňov a invenčnou odpoveďou koncernu Henkel na potreby investorov i tvorcov sú omietky a nátery s dizajnom prírodných materiálov Ceresit Ceretherm Visage. Omietky sú určené pre interiérové aj exteriérové využitie a to ako súčasť certifikovaného zatepľovacieho systému alebo pre použitie na tradičných fasádach bez dodatočnej tepelnej izolácie.

Nová paleta intenzívnych fasádnych farieb Ceresit Ceretherm Intense
Farebný systém Ceresit Intense od firmy Henkel prináša úplne novú radu 36 intenzívnych prémiových farieb pre elastomérovú omietku Ceresit CT 79 Impactum. Iba vďaka tejto omietke a jej vlastnostiam môže mať vonkajšia vrstva zatepľovacieho systému intenzívny odtieň – bez omietky Ceresit CT 79 by pri aplikácii farieb s HWB pod 25% mohlo dôjsť k deformácii zatepľovacieho systému.

Čísla hovoria ostatne samé za seba – kým bežné zatepľovacie systémy možno prefarbovať so súčiniteľom rozptýleného odrazu svetla ( HBW index ) v úrovni cca 25 % ( 0 % je totožná s čiernou a 100 % s bielou farbou), fasádny zatepľovací systém Ceresit Ceretherm Impactum možno vďaka elastomérovej omietke Ceresit CT 79 prefarbiť až takmer na 5 % ( u odtieňa Diamond Night ) .

Nová farebná paleta Ceresit Intense bola vytvorená pre potreby architektov a investorov s cieľom umožniť dokončiť vzhľad budovy v súlade s modernými trendmi, ku ktorým intenzívne a výrazné farby bezpochyby patria. Koncepcia farieb bola inšpirovaná prírodnou krásou drahokamov, ich farbami a celkovou odolnosťou . Farby sú rozdelené do siedmich farebných skupín – od smaragdovo zelenej až po diamantovo šedú.

Kľúčové vlastnosti omietok Ceresit Ceretherm s odtieňmi farebnej palety Intense

  • výber z desiatok tmavých a intenzívnych odtieňov (HBW index až 5 % *)
  • vysoká stálofarebnosť
  • extrémna odolnosť proti mechanickému a tepelnému namáhaniu
  • extrémna flexibilita a odolnosť proti vzniku trhlín a vyblednutiu farieb
  • vysoká odolnosť proti náhlym klimatickým zmenám
  • vysoká odolnosť proti prieniku vody a biologickej kontaminácii (riasy, huby, plesne)
  • silný samočistiaci efekt a odolnosť proti usadzovaniu nečistôt na fasáde

Omietky a fasádne nátery Ceresit Ceretherm sú vďaka receptúre BioProtect odolné proti pôsobeniu plesní a rias. Vďaka tejto originálnej receptúre dochádza k postupnému uvoľňovaniu biocídnych látok, ktoré zaisťujú dlhodobú ochranu fasády. Proces uvoľňovania aktívnych látok je úplne bezpečný pre ľudí, zvieratá a životné prostredie a bezpečnosť je potvrdená a schválená zodpovednými inštitúciami. Omietky a fasádne nátery Ceresit Cerethern majú tiež antistatické vlastnosti vďaka Anti Dirt Pick-up efektu, ktorý chráni fasádu pred nadmerným usadzovaním nečistôt z okolia.

Viac informácií o omietkach a fasádnych náteroch Ceresit Ceretherm nájdete na www.ceretherm.sk, www.ceresit-visage.sk, www.ceresit-impactum.sk a www.ceresit-impactum.com/sk/intense/.

ZDROJ: PR článok Henkel Slovensko, spol s.r.o.