KALYPSO: Aktivokno – produkt pre novú sezónu
Galéria(2)

KALYPSO: Aktivokno – produkt pre novú sezónu

Partneri sekcie:

Oknárska sezóna je už predo dverami a to je práve čas na vylepšenie produktov. Firma KALYPSO tak prichádza na trh s novinkou –  produktovým radom plastových a hliníkových okien s názvom Aktivokno.— Komerčná prezentácia spoločnosti KALYPSO s.r.o. —

Trh a jeho ponuka

Ponuka okien na našom trhu je v súčasnosti veľmi široká. V podstate už nenájdete v ponuke nekvalitné okno po stránke funkčnosti, tak ako sa to stávalo pred pár rokmi. Rozdiely v okenných konštrukciách však naďalej sú a nie každé predávané okno je vhodné do každého prostredia. Rozdiely sú nielen v použitom materiáli, ale najmä v tepelnej izolácii jednotlivých okenných systémov. Už začiatkom roka preto viacero firiem pristúpilo k energetickému označovaniu svojich výrobkov, aby aj bežní užívatelia mohli ľahšie porovnať teplotechniku okenných konštrukcií a aby nebolo potrebné porovnávať množstvo rôznych koeficientov.

Okrem ľahšieho porovnania má tento spôsob označovania výrobkov aj motivovať k vytváraniu a následnému odbytu kvalitnejších produktov, ktoré budú aktívne prispievať k šetreniu energií.  Na to, aby si klient vybral správny produkt, však nestačí len výborné hodnotenie tepelnoizolačných vlastností a zaradenie do energetickej triedy A alebo B. Okno „vyššej triedy“ musí mať aj vyšší štandard, pokiaľ ide o bezpečnosť či ovládanie.

Aktivokno a tepelná izolácia

Práve tieto skutočnosti priviedli firmu KALYPSO k vytvoreniu nového produktového radu okien s názvom Aktivokno. Tieto okná sú už svojím názvom určené ľuďom, ktorí aktívne pristupujú k zlepšovaniu bývania, k šetreniu energií, k zvyšovaniu svojej bezpečnosti aj bezpečnosti svojej rodiny. V prvom rade ide o okno, ktoré v sebe spája takmer všetky vymoženosti, ktorými sa jednotlivé výrobky na trhu momentálne odlišujú. V ponuke bude v plastovom, neskôr aj v hliníkovom vyhotovení. Aktivokno v plastovom systéme sa vyznačuje nezameniteľným dizajnom. Použitie konkávneho profilu umožňuje pri systéme zo stavebnou šírkou okenného rámu 70 mm bez problémov zaskliť nielen izolačné dvojsklá ale aj izolačné trojsklá, až do šírky 48 mm, pričom okno neutrpí ani po estetickej stránke.

Výhodou v tomto prípade je nepochybne najmä cena, pretože oproti minulosti, keď sa trojsklá osádzali do širších rámov, čo samozrejme zvyšovalo konečnú cenu produktu, pri Aktivokne nezaplatíme navyše žiadny profil, len skutočnú cenu trojskla, keďže v prevedení s dvojsklom bude mať rovnakú cenu ako bežne ponúkané plastové okná. Po tepelnoizolačnej stránke bude Aktivokno zaradené v energetickej triede B už pri použití izolačných dvojskiel. Použitím trojskla sa parametre vylepšia a produkt bude bez problémov spĺňať požiadavky na nízkoenergetickú výstavbu. Vo všetkých izolačných sklách bude štandardne aj teplý dištančný rámik. K zlepšovaniu teplotechniky prispievajú 3 štádiá tesnenia medzi okenným rámom a krídlom, a tiež tesnenie z trvalo elastickej pásky medzi okenným rámom a podkladovým parapetným profilom.

Aktivokno a bezpečnosť

Každý sa vo svojom dome či byte chce cítiť bezpečne. Na zabezpečenie tejto požiadavky sú určené dva bezpečnostné hríbiky s protikusmi. Dôležitá je aj bezpečnostná kľučka s aretáciou v určitých polohách, ktorá svojím vyhotovením zabraňuje manipulácii s kovaním z exteriéru, pričom zachováva štandard jeho ovládania z interiéru. Nemenej dôležité z hľadiska bezpečnosti je dodanie poistky proti chybnej manipulácii v základnom vyhotovení a zdvíhača krídla na jednoduchšiu manipuláciu s okenným krídlom. K zvýšeniu komfortu určite prispeje viacpolohové vetranie, kde päť polôh sklopného mechanizmu umožní lepšie vetranie za rôznych poveternostných podmienok.

Čo sa týka farebných možností, k dispozícii bude asi 30 vyhotovení vrátane nových dokonalejších imitácií dreva, ako je orech, čerešňa či buk.

Momentálne finišujú prípravy na spustenie výroby a testujú sa prvé Aktivokná. V predaji na všetkých obchodných zastúpeniach KALYPSO by tak tento produkt mal byť od polovice septembra.

Viac informácií o firme a predajných miestach získate na www.matporiadneokno.sk.