• OSMA
  • SKSI

CORTIZO – CORTIZO SLOVAKIA

image 85126 25 v2

CORTIZO je európskym lídrom v oblasti navrhovania a výroby hliníkových profilov pre architektúru a priemysel.

Vyznačuje sa interne uzavretým cyklom výroby hliníka, v ktorom sa kladie dôraz na presnosť pri každej procedúre a na kvalitu médií a materiálov použitých v priebehu celého procesu. Kvalita a vlastnosti hotového výrobku sú zabezpečované pozorným sledovaním a podrobením dôkladnej kontroly v každej fáze výrobného procesu zo strany oddelenia kvality. Náročné medzinárodné certifikáty obdržané Cortizom garantujú maximálnu kvalitu produkcie.

Inovácia je ďaľším znakom identity spoločnosti, preto je jej súčasťou Technologické centrum, kde pracuje 52 členný multidisciplinárny tím ľudí, ktorý sa zaoberá vývojom nových produktov a prispôsobením už existujúcich konštrukčným a klimatickým podmienkam každej trhovej oblasti kde je spoločnosť prítomná. Dizajn, inovácia a kvalita sú teda protagonistami vo viac ako 50 systémoch okien, dverí , fasád, kompozitných panelov, zábradlí a systémov protislnečnej ochrany poslednej generácie navrhnutých Oddelením výskumu a vývoja Cortizo, ktoré investuje ročne viac ako 72 000 hodín do výskumu a vývoja, čo je v priemere 165 inovatívnych projektov.

V Technologickom centre sa nachádza 8 skúšobných laboratórií, v ktorých sa skúšajú vlastnosti výrobkov:

  • 2 skúšobne PVO : testujú a garantujú prievzdušnosť, vodotesnosť a odolnosť proti vetru. 
  • 1 skúšobňa tepelnej priepustnosti: meranie výkonnosti systémov z hľadiska efektívnosti a úspory energie.
  • 1 akustická skúšobňa: optimalizácia a testovanie ochrany, ktorú poskytujú okná a fasády CORTIZO proti kontaminácii hlukom. 
  • 1mechanická skúšobňa: testovanie pevnosti a trvanlivosti kovania a tesnení simuláciou cyklov otvárania a zatvárania. 
  • Okrem týchto skúšobní má Technologické centrum: 1skúšobné laboratórium na meranie odolnosti voči horizontálnej záťaži a nárazu pre ľahké fasády, skúšobné laboratórium na meranie odolnosti voči nárazu vetra pre lamely protislnečnej ochrany a 1 skúšobné laboratórium pre statické a dynamické skúšky zábradlí.

Cortizo tiež poskytuje odborníkom z oblasti architektúry pre zatváracie systémy všetku potrebnú technickú pomoc a podporu. Oddelenie architektúry a inžinierstva ponúklo viac ako 26 000 hodín poradenstva a 20 000 technických konzultácií za posledný rok, čo sa odráža vo viac ako 1000 architektonických projektoch v spolupráci s 22 kanceláriami tohto oddelenia, ktoré pokrývajú európske teritórium.

CORTIZO SLOVAKIA je integrovanou spoločnosťou medzinárodnej španielskej spoločnosti CORTIZO, založenej v roku 1972 v Padróne (A Coruña). V súčastnosti pozostávajúcej z 9 výrobných centier a 32 distribučných a logistických centier v celej Európe, kde zamestnáva 2.419 pracovníkov. Spoločnosť prítomná v 32 krajinách, ktorá v minulom roku dosiahla obrat 419 miliónov eur a vyrobila 59.455 ton hliníkových profilov.

Výrobné centrum CORTIZO SLOVAKIA o rozlohe viac ako 32.000 m² zastavanej plochy sa nachádza v Novej Bani, kde spoločnosť zamestnáva 315 pracovníkov. Továreň, ktorá je vybavená 3 vytláčacími lismi, 2 lakovacími linkami, anodickou linkou, montážnou linkou prerušenia tepelného mosta, automatickou baliacou linkou, pantografom a obrábacím centrom má výrobnú kapacitu 20.000 ton hliníkových profilov ročne, určených ako na stredoeurópske trhy tak aj na trhy východnej Európy.

Kontakty:
Centrála Cortizo Slovakia: +421 45 685 54 02
Technická podpora pre architektúru Cortizo Slovakia: Ing. Martin Pavlovič +421 918 811 177

www.cortizo.com

ZDROJ: PR článok spoločnosti Cortizo Slovakia, a.s.