Partner sekcie:
  • Stavmat
  • KM BETA
  • Vaillant
  • CAPAROL

Nové protislnečné sklo od Guardian Glass spĺňa túžby architektov po prirodzenom dennom svetle

image 97187 25 v1

Spoločnosť Guardian Glass rozšírila svoju ponuku vysoko kvalitných protislnečných skiel SunGuard® SuperNeutral™ (SN) o výrobok, ktorý poskytuje v ich portfóliu tú najvyššiu priepustnosť svetla.

Guardian SunGuard® SN 75 HT a SN 75 Ultra HT ponúkajú priepustnosť svetla 75 % a 76 %, čo je o 5 % a 6 % viac ako iné povrchovo upravené sklá radu Guardian SunGuard®. Táto vysoká priepustnosť svetla umožňuje vlastníkom budov, architektom a dizajnérom účinne zavádzať prirodzené denné svetlo do svojich projektov.

Sklo SunGuard SN 75 HT je vďaka svojej konzistencii, neutrálnemu vzhľadu a nižšiemu vonkajšiemu odrazu zároveň esteticky príťažlivé. Farebná neutrálnosť skla SunGuard SN 75 Ultra HT je mimoriadne vysoká, pretože sa vyrába zo skla Guardian UltraClear™ s nízkym obsahom železa, vďaka čomu ponúka oveľa neutrálnejší tón pri pohľade zvonku aj zvnútra budovy.

Podobne, ako vysokú priepustnosť, ponúka Guardian SunGuardSN 75 HT aj nízky solárny faktor 40 % a vynikajúcu tepelnú účinnosť– Ug hodnota 1.0 W/m2K – čo pomáha vyrovnávať úrovne teplôt v interiéri počas celého roka. Vďaka tejto jedinečnej kombinácii kvalít ponúka sklo SunGuardSN 75 HT príjemnejšie priestory na bývanie aj na prácu.

Nicolas Gouzou, produktový manažér spoločnosti Guardian Glass Europe, hovorí: „Ľudia prirodzene túžia po dennom svetle a potrebujú ho. Nezávislé štúdie ukázali, že prirodzené denné svetlo dokáže zvýšiť koncentráciu a má pozitívny vplyv na blaho, produktivitu a spokojnosť človeka.“

Viac informácii alebo možnosť objednávky vzoriek nájdete na www.sunguardglass.com

* Uvedené prevádzkové hodnoty platia pre štandardné dvojité sklá (6 mm – 16 mm Argon – 4 mm, s povrchovou úpravou 2 SunGuard SN 75 HT).

Nové protislnečné sklo od Guardian Glass ponúka vysokú neutralitu a najvyššiu priepustnosť svetla a pomáha tak architektom využiť vo svojich návrhoch prirodzené  denné svetlo. (Foto Guardian Industries Corp. GRDPR152 SunGuard SN 75 Ultra HT)

Zdroj: PR článok spoločnosti Guardian Glass