Ilustračné foto stavby

Môže mať ultraľahké debnenie vysokú únosnosť? Áno…

DokaXlight je momentálne najľahšie rámové debnenie v produktovej línii Doka rámových stenových debnení. Stavebníkov zaujme hlavne kombináciou veľmi nízkej hmotnosti a vysokej únosnosti. Jedna osoba dokáže vďaka nízkej hmotnosti panelov a integrovaných rukovätí efektívne a rýchlo debniť, a to bez využitia žeriava.

DokaXlight je vhodný na použitie pri novostavbách, ako aj pri rekonštrukciách a renováciách. Ide o  extrémne ľahký a zároveň odolný hliníkový systém nezávislý od žeriava s hmotnosťou základného panelu (0,75 × 1,50 m) len 22,6 kg, čo umožňuje jeho jednoduché a hospodárne nasadenie pri všetkých typoch a veľkostiach betónových konštrukcií.

Vďaka nezávislosti debnenia od žeriava môžu pracovné procesy prebiehať ešte rýchlejšie a produktívnejšie, pričom ostatné zdroje, ako je napr. žeriav, sa môžu súbežne využiť na iné činnosti. Vysoké hodnoty dovolených tlakov betónu na debnenie, až 50 kN/m2 na stenové debnenie a až 75 kN/m2 na stĺpové debnenie, umožňujú vysokú rýchlosť betonáže a univerzálne nasadenie na rôzne projekty.

V prípade záujmu o kúpu alebo zistenia ceny za zostavu stenového debnenia DokaXlight 100 m2 na výšku 3 m navštívte náš Doka e-shop.

DokaXlight 1
Vždy, keď sa musí pracovať aj bez žeriava rýchlo, efektívne a bez veľkej námahy, je ideálne nasadiť debnenie DokaXlight. | Zdroj: Doka
DokaXlight 2
DokaXlight – nové, ultraľahké stenové debnenie | Zdroj: Doka
DokaXlight 3
Vysoké počty nasadení vďaka odolnej poplastovanej doske Xlife a ochrane kotevných otvorov | Zdroj: Doka
DokaXlight 4
Jednoduchá manipulácia s DokaXlight vďaka integrovaným rukovätiam | Zdroj: Doka
4 5 DokaXlight 02
Stenové debnenie DokaXlight prvýkrát nasadené na stavbe na Slovensku (oporný múr pri rodinnom dome) | Zdroj: Doka
4 5 DokaXlight 01
Vďaka Frami adaptéru vzniká možnosť používať systémy DokaXlight a Frami Xlife súčasne bez akéhokoľvek obmedzenia | Zdroj: Doka

www.doka.sk