noba kolor 1

Nový produkt do miest a pre firmy: stena noba kolor

Partneri sekcie:

Zapojenie korporátnych farieb, využitie farebných schém v mestách, protiváha okolitej šedi či výtvarné plátno vo verejnom priestore. Novovyvinutá protihluková stena noba kolor nie je len o akustických parametroch. Vďaka prakticky neobmedzenej farebnej škále toho ponúka oveľa viac.

Spoločnosť mmcité+ z Bílovic pri Uherskom Hradišti dizajnuje a stavia autobusové a vlakové stanice. Od roku 2014 má v ponuke aj vlastné protihlukové steny radu noba. Ide o unikátny koncept, v ktorom sa na nosný panel pridáva absorbér z recyklovaných pneumatík. Stena noba má niekoľko vzorov.

Častým predmetom záujmu sú predovšetkým noba digi a jej variant noba digi mini, ktoré odkazujú na grafiku digitálnych zobrazovačov. V Trenčíne-Zlatovciach, Považskej Bystrici či Bíloviciach si ich navrhli priamo deti. Aj vďaka možnosti zapojenia verejnosti do konečného vzhľadu získala protihluková stena z Bílovíc ako jediná na svete prestížne ocenenie Red Dot Design Award.

„Čo sa týka možností výtvarného spracovania, noba kolor nás posúva o veľký kus vpred. Formou rôznych farebných dielcov možno vytvoriť výnimočný vzhľad protihlukovej steny,“ hovorí podpredseda predstavenstva mmcité+ Petr Vavrouška.

noba kolor 2
noba kolor | Zdroj: mmcité+