60 rokov mageba: úspešný príbeh, ktorý spája mosty a svet!

Sme mageba, globálny špecialista a výrobca konštrukčných ložísk, dilatačných záverov, systémov na ochranu pred zemetrasením a systémov na monitorovanie konštrukcií.

Zdroj: mageba Slovakia

Od svojho založenia v roku 1963 píšeme svoj úspešný príbeh. Dnes sú naše produkty nevyhnutnou súčasťou monumentálnych stavieb a pomáhajú spájať cesty, mosty, kontinenty a v neposlednom rade aj ľudí. Cesta začala v Zürichu, keď náš zakladateľ Reinhold Huber priviedol magebu k životu. Hneď od začiatku sme sa zamerali na inovácie a kvalitu. Tento priekopnícky duch viedol v roku 1965 k predstaveniu a patentovaniu prvej generácie modulárnych dilatačných záverov. Bol to míľnik, ktorý zásadne zmenil funkčnosť a odolnosť mostných konštrukcií. Odvtedy neustále podporujeme inovácie a stanovujeme nové štandardy v stavebnom priemysle.

Naše produkty sa vyznačujú vysokou odolnosťou, čím zabezpečujú, že mosty a budovy odolajú namáhaniu, každodennému dopravnému zaťaženiu, ako aj vplyvom počasia a prostredia. Prostredníctvom intenzívnych testov a prísnych kontrol zabezpečujeme, že naše ložiská a dilatácie spĺňajú najvyššie medzinárodné štandardy, a tým prispievajú k dlhodobej bezpečnosti a stabilite infraštruktúry.

Naše zameranie na kvalitu a potreby našich zákazníkov, ako aj cielené strategické rozhodnutia nás posunuli ďaleko vpred. Neustále sme rozširovali naše hranice, dobyli nové trhy a neustále rozširovali našu medzinárodnú sieť. Dcérske spoločnosti má mageba v Austrálii, Rakúsku, Číne, Chorvátsku, Česku, Nemecku, Maďarsku, Indii, Mexiku, na Slovensku, v Južnej Kórei, Turecku, Spojenom kráľovstve a USA. S našimi modernými výrobnými závodmi v Európe a Ázii, ako aj v mnohých ďalších miestach po celom svete sme sa etablovali ako dôveryhodný a spoľahlivý partner pre staviteľov, inžinierov a architektov.

mageba Slovakia

V roku 2015 švajčiarsky koncern mageba prevzal spoločnosť Reisner&Wolff Slovensko aj s jej výrobnými závodmi. Tým sa začala úspešná cesta, ktorá pokračovala konsolidáciou európskych výrobných kapacít a jej výsledkom je nový výrobný závod v Košiciach s výrobnou plochou vyše 9 000 m2. Táto výrobná jednotka v postupne plánovaných krokoch nahradila všetky európske výrobné závody koncernu mageba na výrobu dilatačných záverov a skoncentrovala ich do jedného miesta.

Aktuálne pracuje v Košiciach 110 pracovníkov. Po skúšobnej prevádzke a certifikácii (Univerzita MPA Stuttgart, TSUS Bratislava a iné národné alebo európske certifikačné autority) sa Košická prevádzka stala plnohodnotnou výrobnou jednotkou s plánovanou výrobnou kapacitou 2 800 m/rok lamelových dilatácií typu LR alebo LR – LS, a viac ako 7 000 m/rok jednoprofilových dilatácií typu RS alebo RS – LS.

Mageba je spoločnosť so stále rastúcim záujmom ponúkať svoje produkty nie len v cestnej infraštruktúre. Rovnako dôležité je pre nás aj navrhovanie riešení na využitie v železničnej doprave. Práve na využitie v tomto odvetví mageba Slovakia nedávno certifikovala nový typ dilatačných záverov, ktorých technické prevedenie je vhodné pre využitie v železničných mostoch. Ide o závery typu TENSA®RAIL RSU umožňujúce dilatačný pohyb štandardne do ±175 mm. Dilatačné závery TENSA®RAIL RSU boli vyvinuté a certifikované v Rakúsku a schválené podľa RVS 15.04.51.

Celý tím mageba je hrdý na náš príspevok k bezpečnosti a udržateľnosti budov a mostov na celom svete. Ďakujeme našim zákazníkom, zamestnancom a partnerom, ktorí nás sprevádzajú na tejto vzrušujúcej ceste. Spoločne budeme pokračovať v posúvaní hraníc toho, čo je možné, a povedieme odvetvie výstavby mostov do vzrušujúcej budúcnosti.

Je nám cťou osláviť 60 rokov mageby a sme pripravení pustiť sa do ďalšej fázy nášho úspechu. Buďte pripravení na priekopnícke inovácie, prelomové technológie a našu neprerušenú vášeň pre dokonalosť v konštrukcii mostov. Ďakujeme za 60 rokov inžinierskych spojení – ďakujeme za 60 rokov mageba!

www.mageba-group.com/sk/en

Zdroj: PR článok mageba Slovakia s.r.o.