Zimný štadión Ondreja Nepelu

Ingsteel do konkurzu nepôjde. Špekulatívny ťah Slovmilu môže mať súdnu dohru

Partneri sekcie:

Stavebná firma Ingsteel, s.r.o. napokon do konkurzu nepôjde. Generálny riaditeľ Ivan Bezák nevylučuje, že Slovmil zažalujú.

Ako totiž informovala samotná spoločnosť, ktorá okrem iného stojí aj za rekonštrukciou bratislavského zimného štadióna Ondreja Nepelu, súd konkurzné konanie spustené na základe augustového návrhu firmy Slovmil, s.r.o. zastavil. Podľa generálneho riaditeľa Ingsteelu Ivana Bezáka sa tak potvrdilo, že tento návrh na konkurz bol špekulatívny.

„Okresný súd dňa 3. septembra 2020 osvedčil platobnú schopnosť Ingsteel a tak jednoznačne potvrdil, že návrh na začatie konkurzného konania podaný spoločnosťou Slovmil bol špekulatívny, nátlakový a hrubo zneužívajúci inštitút konkurzného konania,“ tvrdí Bezák, ktorý za krokmi firmy Slovmil vidí snahu prinútiť Ingsteel k úhrade pohľadávky, ktorej existenciu firma od začiatku popiera.

Podľa Bezáka pritom tento postup Slovmilu môže mať ešte ďalšiu súdnu dohru. „Vo väzbe na rozhodnutie súdu v obdobnom prípade v Českej republike, kde bol účelový návrh na vyhlásenie konkurzu posúdený ako trestný čin vydierania, podáme v najbližšej dobe všetky podklady príslušným orgánom Slovenskej republiky,“ tvrdí.

Spoločnosť Ingsteel pôsobí na slovenskom stavebnom trhu už tri dekády. V jej portfóliu sú občianske stavby, priemyselné stavby, športové stavby, oceľové konštrukcie a mosty či opláštenie budov. V roku 2019 dosiahla celkové tržby na úrovni takmer 53 miliónov eur a zisk bezmála 260-tisíc eur. Firma Slovmil vznikla v roku 2017, prvé tržby evidovala o rok neskôr v objeme iba niečo cez 22-tisíc eur, následne v roku 2019 stúpli na vyše 573-tisíc eur. Podľa účtovnej závierky nemá žiadnych zamestnancov.