DOKA novinky prezentované na veľtrhu bauma 2022

Zdroj: DOKA Slovakia

V Mníchove sa bude opäť konať najväčší svetový veľtrh stavebnej techniky a strojov, tentokrát v termíne 24.-30.10.2022. Spoločnosť DOKA tu bude prezentovať mnoho nových produktov, inovácií alebo vylepšení, a to v duchu svojho dlhodobého záväzku „vytvárať skutočnú pridanú hodnotu pre zákazníkov“. Tohto roku predstaví nielen debniacu techniku, ale aj lešenársky systém AT-PAC, zaujímavosti z oblasti digitalizácie a udržateľnosti.

Doka sa veľtrhu bauma zúčastňuje už od šesťdesiatych rokov minulého storočia a každý ročník predstavila inovatívne produkty, ktoré výrazne pomáhajú firmám pri realizácii stavieb. A ani tento rok to nebude inak.

Doka bude na veľtrhu bauma 2022 vystupovať pod heslom “Doka connects | Doka spája“, čo znamená, že dialóg so zákazníkmi, partnermi a zainteresovanými návštevníkmi je pre nás kľúčový.

Inovatívne riešenia pre lešenie a debnenie

Počas veľtrhu bauma bude mať v Doka stánku premiéru lešenie Ringlock s certifikátom DIBt pod značkou AT-PAC. S touto spoločnosťou pred dvoma rokmi uzavrela spoločnosť Doka strategické partnerstvo. Lešenie Ringlock plánuje Doka postupne zavádzať nielen ako priemyselné lešenie, ale aj ako lešenie pre stavebné práce.

Doka lešenie AT-PAC
Doka lešenie AT-PAC | Zdroj: DOKA Slovakia

Medzi ďalšie novinky bude rozhodne patriť systém nového stropného debnenia DokaXdek. Všestranná konštrukcia je navrhnutá tak, aby vyhovovala akémukoľvek tvaru geometrie stropnej konštrukcie, ľahko zvláda vyváženie medzi malou bytovou výstavbou a rozsiahlymi projektmi. Pri vývoji systému bol kladený dôraz predovšetkým na zlepšenie ergonómie a bezpečnosti na stavbách.

Vystavené budú aj modernizované stenové systémy Framax Xlife plus alebo ultraľahké ručné debnenie DokaXlight, ktoré sa dá vďaka novým komponentom použiť aj pre realizáciu vodorovných konštrukcií.

Doka stenové debnenie Framax Xlife plus – nová generácia
Doka stenové debnenie Framax Xlife plus – nová generácia | Zdroj: DOKA Slovakia

V oblasti infraštruktúrnych projektov bude pozornosť zameraná na inovatívny systém Doka UniKit. Vystavené budú dva typy vysokoúnosných podperných veží a dva typy vysokoúnosných nosníkov UniKit. Tieto komponenty bude možné kombinovať so ostatnými podpernými systémami Doka.

Vysokoúnosný podperný systém Doka UniKit
Vysokoúnosný podperný systém Doka UniKit | Zdroj: DOKA Slovakia

Digitálny svet a digitalizácia

Digitalizácia rýchlo preniká do stavebného sektora a digitálne nástroje sa stávajú každodennými pomocníkmi pri realizácii stavieb. Na veľtrhu bauma preto nebude chýbať množstvo takýchto nástrojov, ktoré si budú môcť zákazníci osobne vyskúšať.

Lákadlom bude určite mobilná aplikácia Easy Formwork Planner (jednoduchý plánovač debnenia), vďaka ktorému je plánovanie debnenia takmer intuitívne. Ponuka digitálnych služieb spoločnosti Doka bude prezentovaná v troch oblastiach – Smart Site (chytrá stavba), Smart Assistants (chytrá podpora) a Smart Planning (chytré plánovanie).

Digitálne aplikácie Doka uľahčujú realizáciu stavieb
Digitálne aplikácie Doka uľahčujú realizáciu stavieb | Zdroj: DOKA Slovakia

Reklamné pútače prezentujúce stavbu

Premiéru budú mať takisto reklamné panely SiteLight, ktoré boli vyvinuté v spolupráci so sesterskou spoločnosťou Umdash The Store Makers. Nové, inšpiratívne médium založené na LED technológiách prináša na stavbu modernú formu prezentácie, ktorá sa naviac mení podľa toho, ako stavba rastie.

Inovatívna technológia bude viditeľná ďaleko za hranicami výstaviska, pretože 120 m2 reklamnej plochy SiteLight tvorenej z 84 LED panelov obopína 30 m vysokú vežu lešenia Doka.

Moderný svetelný pútač Doka SightLight
Moderný svetelný pútač Doka SightLight | Zdroj: DOKA Slovakia

Doka myslí na udržateľnosť

Doka sa snaží prispieť k udržateľnému podnikaniu, a preto v rámci rozsiahleho projektu vypočítala uhlíkovou stopu (PCF) väčšiny zo svojich 6 000 produktov. Vytvorenie transparentnosti je základným kameňom smerovania k nulovým, čistým emisiám uhlíka.

Tým, že našim zákazníkom sprístupňujeme údaje o emisiách CO2 na úrovni jednotlivých výrobkov, zaisťujeme transparentnosť, ktorá je v stavebníctve jedinečná. Týmto prístupom Doka ako súčasť dodávateľského reťazca podporuje cieľ svojich zákazníkov znížiť ich vlastnú uhlíkovou stopu.

Doka vypočítava uhlíkovú stopu všetkých produktov
Doka vypočítava uhlíkovú stopu všetkých produktov | Zdroj: Doka vypočítava uhlíkovú stopu všetkých produktov

Návštevníci veľtrhu sa môžu tešiť nielen na viac ako 50 vystavených systémov a technológií, ale aj na 110 živých vystúpení, ktoré sa uskutočnia počas výstavného týždňa. A po dlhšej prestávke sa určite oplatí na podujatie takéhoto rozsahu vycestovať a spojiť príjemné s užitočným.

Zdroj: PR článok DOKA Slovakia, Debniaca technika s.r.o.