Atlas suchej výstavby už aj vo vašom obľúbenom programe

BIM – elektronická knižnica Rigips

Zorientovať sa v najnovších inováciách stavebných konštrukciách a materiáloch môže byť výzva aj pre skúsených odborníkov.

Stavebný priemysel neustále napreduje a ponúka inovatívne riešenia, ktoré odpovedajú na neustále vznikajúce nové požiadavky a preferencie. To síce znamená pestrú paletu výrobkov a dizajnových možností, z ktorých si môžu zákazníci vyberať, ale aj veľký počet prvkov, v ktorých môže byť náročné sa zorientovať.

Líder na trhu v oblasti suchej výstavby, spoločnosť Rigips patriaca do koncernu Saint-Gobain, ponúka riešenie na tento problém – publikáciu Atlas suchej výstavby.

Ešte ústretovejší

Dnes je Atlas suchej výstavby dostupný online s názvom BIM – elektronická knižnica Rigips (Building Information Modelling). Digitálna verzia atlasu suchej výstavby bola vytvorená s cieľom pomôcť projektantom, architektom, developerom, investorom a stavebným a montážnym firmám.

Na Slovensku nenájdete ucelenejšiu a kvalitnejšiu BIM knižnicu ako túto. Nachádzajú sa v nej všetky certifikované konštrukcie suchej výstavby, napríklad predsadené a šachtové steny, priečky, bezpečnostné konštrukcie, podhľady, podkrovia, suché podlahy, drevostavby či samonosné stropy.

V skratke, je určený pre všetkých, ktorí sa čo i len okrajovo pohybujú v stavebnom priemysle. Jeho najväčšia výhoda spočíva v jeho komplexnosti. Ponúka ucelený sumár certifikovaných riešení dostupných pri suchej výstavbe, vrátanie noviniek, inovatívnych stavebných prvkov, technických špecifikácií alebo vysvetliviek pre laikov a po novom aj vytváranie kalkulácie konštrukcie. Pomáha rozširovať možnosti použitia suchej výstavby a zvyšovať kvalitu i komfort bývania.

Nová BIM knižnica je spracovaná ako doplnok (Add-In / Add-On) pre softvéry Revit, ARCHICAD a Allplan. Vďaka tomu je jej integrácia do už zabehnutých procesov intuitívna a jednoduchá. Doplnok pomáha podľa požadovaných parametrov vyhľadať správnu konštrukciu a následne generuje skladby sendvičových konštrukcií, vďaka čomu uľahčuje prácu projektantom a architektom.

BIM plugins Rigips pre ArchiCAD Revit a Allplan

„BIM plugins Rigips pre ArchiCAD, Revit a Allplan pomáha užívateľom ľahko sa orientovať medzi viac ako 1 500 certifikovanými konštrukciami suchej výstavby. Užívatelia tak môžu nájsť tú konštrukciu, ktorá najlepšie vyhovuje ich požiadavkám, a následne automaticky do projektu vygenerovať všetky potrebné atribúty (materiály, šrafy) a elementy (priečky, podhľady, podlahy, stropy, strechy) vrátane špecifikácií vrstiev a parametrov potrebných pre BIM model“, upresňuje Mário Juščík, Saint-Gobain Rigips.

Viac informácií o BIM elektronickej knižnici a práci s knižnicou BIM objektov získate telefonicky na čísle 0903 253 659 alebo emailom mario.juscik@saint-gobain.com.

RigipsZDROJ: PR článok spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips