Ako vybrať vaňu? Fakty, ktoré vám pomôžu nespraviť chybu

Máte radi dlhé kúpele? Neviete si predstaviť príjemnejší večer, ako v horúcej vode so šumivou bombou a pohárom vína? Sprcha nie je nič pre vás?

Ak ste si na všetky otázky odpovedali kladne, potom ste jasným milovníkom vane. Skúsili ste sa však niekedy zamyslieť nad tým, aká vaňa by bola najvhodnejšia pre vás? Poďme sa na to pozrieť zblízka.

Vaňa a budúcnosť

Ak ste sa rozhodli pri zariaďovaní kúpeľne poradiť s rodinou či kamarátmi, určite ste neraz počuli so znepokojeným tónom hlasu, že vaňa nie je z dlhodobého hľadiska vhodným riešením práve kvôli veku. Seniorom môže robiť problém do nej nastúpiť. Netreba sa však ničoho báť, žijeme v 21. storočí, v ktorom sa myslí na úplne všetko.

A preto šikovní dizajnéri a technológovia vytvorili špeciálnu vaňu pre seniora, aby sa mu do nej vstupovalo bez problémov a rizík.

Aký typ vane?

Čo sa tvaru týka, záleží najmä na priestrannosti vašej kúpeľne a priestoru, ktorý ste vani ochotní obetovať. Ak chcete priestor ušetriť, doprajte si rohovú vaňu. Ak máte však štedrý priestor, ktorý by ste radi využili na vytvorenie jedinečného dojmu, odporúčame vám voľne stojacu vaňu. Takáto vaňa kúpeľni vždy dodá glanc.

Zdroj: pexels.com

A čo materiál?

Materiál je dôležitý najmä pri výbere vane, ktorú nechcete meniť niekoľko desiatok rokov. Na takúto vaňu je však dôležité mať určený rozpočet, ktorý výrazne ovplyvní výber materiálu, z ktorého je vaňa vyrobená.Môžete si vybrať z akrylátu, plechu, ocele alebo liateho mramoru.

Môžete si dopriať smaltovú vaňu, ktorej výhoda je tá, že sa zohreje po celej veľkosti, a to aj na miestach, ktoré nie sú v priamom styku s vodou. Smaltová vaňa však zvykne byť šmykľavá,čo môže byť nebezpečné.

Ďalšou, no už drahšou voľbou, je vaňa z liateho mramoru. Takéto vane sa robia zväčša ako voľne stojace. Neusádzajú sa na nich nečistoty a nepoškriabu sa. Výber je však iba na vás.

Zdroj: PR článok Marmot & Crow s.r.o.