digitalizácia procesu odovzdávania bytov
Galéria(6)

Realpad plne digitalizuje proces odovzdávania bytov

Pražská spoločnosť Realpad je technologickým partnerom viac než 60 rezidenčných developerov nielen v SR, ale aj v ďalších 11 krajinách Európy. Prináša digitálne riešenia, ktoré šetria čas, peniaze a v niektorých prípadoch i životné prostredie.

V spolupráci so slovenským developerom Corwin a.s. dokončila pilotný projekt digitalizácie celého procesu odovzdania bytov. V súčasnosti túto celosvetovo jedinečnú službu využívajú ďalší významní hráči pôsobiaci na poli rezidenčného developmentu.

digitalizácia procesu odovzdávania bytov
digitalizácia procesu odovzdávania bytov
digitalizácia procesu odovzdávania bytov
digitalizácia procesu odovzdávania bytov
digitalizácia procesu odovzdávania bytov

Developerská spoločnosť pôsobiaca na slovenskom trhu od roku 2010 oslovila Realpad so žiadosťou o pomoc pri digitalizácii odovzdávacieho procesu bytov klientom. „Hlavným motívom, prečo sme chceli urobiť výrazný krok v rámci digitalizácie odovzdávacieho procesu, bola jeho časová náročnosť. Tá bola spôsobená nutnosťou vyplňovaním identických informácií do štyroch rôznych papierových protokolov, ich následným skenovaním a preposielaním medzi rôznymi oddeleniami a chybovosťou pri ďalšom prepisovaní dokumentov. Dáta navyše nebolo možné efektívne doplniť do našich CRM systémov,“ uvádza Matej Šestina, Head of Innovation spoločnosti Corwin s tým, že výsledné dokumenty sa ku klientovi spravidla dostávali po mnohých hodinách práce bez pridanej hodnoty. Ďalšie komplikácie navyše vznikali pri riešení chýb a nedorobkov.

digitalizácia procesu odovzdávania bytov
Zdroj: REALPAD Software

Bez papiera a komplikácií

Komplikovaný proces pri odovzdávaní bytových jednotiek rieši väčšina svetových developerov. V tomto odbore doteraz v úplnej väčšine prevláda prax založená na využití papierových protokolov v niekoľkých vyhotoveniach.

„Napriek tvrdeniu mnohých technologických spoločností vnímame, že inovatívne myšlienky v oblasti rezidenčného developmentu často prichádzajú nielen zo západných krajín, ale aj z oblasti strednej a východnej Európy. Spoločnosť Corwin nás oslovila s progresívnym podnetom, či by sme boli schopní celý proces odovzdania jednotiek previesť do digitálnej podoby. Nám sa podarilo túto inováciu realizovať, čím sme potvrdili úlohu spoľahlivého partnera, ktorý takéto riešenia dokáže doručiť,“ vysvetľuje technický riaditeľ Realpad Matej Vitásek.

digitalizácia procesu odovzdávania bytov
Zdroj: REALPAD Software

Nižšia chybovosť, úspora času

Spoločnosť Corwin využila službu digitálneho odovzdanie jednotiek na dvoch projektoch. „Tieto projekty sme museli odovzdávať súčasne. Nebyť sofistikovaného objednávania sa na termín podpisov zmlúv a odovzdaní bytových jednotiek, generovania zmlúv aj odovzdávacích protokolov a reklamačného modulu, ťažko by sme celý proces zvládali. Časové kapacity našich zamestnancov by bez efektívneho využitia digitálnych technológií skrátka nestačili,“ hovorí Luisa Maco, ktorá projekt zo strany spoločnosti Corwin viedla.

„Došlo k zrýchleniu celého procesu – vyplnenie protokolu je vzhľadom k minimalizácii chýb zhruba štyrikrát rýchlejšie, podpis stačí iba jedenkrát. Digitálne riešenie navyše prispelo k lepšej informovanosti nielen v rámci tímu, ale aj smerom k tretím stranám ako sú napríklad banky. Dôležité je aj prepojenie s naším klientskym portálom, kedy má kupujúci všetko prehľadne na jednom mieste v digitálnej podobe. V neposlednom rade dôjde k stopercentnej úspore spotreby papiera,“ dodáva Luisa Maco.

Nedlho po úspešnom dokončení pilotného projektu zaznamenal Realpad dopyt z rady ďalších rezidenčných developerov. „Evidujeme značný záujem, aktuálne prebieha pilotný projekt u ďalších významných hráčov, ako je Metrostav Development alebo Penta Real Estate.“ uzatvára Matej Vitásek s doplnením, že riešenie je možné prispôsobiť špecifickým potrebám jednotlivých developerov.

Realpad je technologickým partnerom európskych realitných developerov, investičných skupín a špecialistov na správu portfólia nehnuteľností. Od založenia v roku 2012 sa tím stojaci za Realpadom špecializuje na vývoj prepracovaných a užívateľsky prívetivých digitálnych produktov, ktoré klientom pomáhajú automatizovať procesy, prehĺbiť vzťahy so zákazníkmi a v neposlednom rade hladko a efektívne predať či prenajať nehnuteľnosti. Zo svojho pražského sídla si doteraz Realpad našiel cestu k viac než 60 klientom v 12 európskych krajinách. Spoločnosť riadi jeho zakladateľ, Marián Škvarek.

Corwin začínal ako malá spoločnosť v roku 2010 a od tej doby sa rozrástol na veľký tím odborníkov v odbore, ktorý posúva hranice udržateľného a zodpovedného rozvoja. Okrem svojej neustálej snahy o pozitívny vývoj na slovenskom trhu v roku 2020 rozšíril svoje aktivity aj do hlavného mesta Slovinska, Ľubľany.

Cieľom spoločnosti Corwin je do budúcnosti naďalej zlepšovať životy ľudí, vytvárať trvalé dedičstvo pre budúce generácie a stanoviť nové meradlá zodpovedného a udržateľného rozvoja miest.

www.realpadsoftware.com

ZDROJ: PR článok spoločnosti REALPAD Software