PlanRadar zavádza systém pre evidenciu a zdieľanie dokumentov počas projektov

PlanRadar, popredná európska platforma pre digitalizáciu procesov počas výstavby a správy nehnuteľností, rozšírila svoju komplexnú sadu nástrojov o nový systém pre riadenie dokumentov. Slúžiť bude pre bezpečné a efektívne nakladanie s dokumentmi: ich zdieľanie a elektronický obeh, a to s využitím verzovania a prístupových práv.

Zdroj: PlanRadar

PlanRadar je softvérové ​​riešenie fungujúce na báze SaaS. Svojim používateľom umožňuje pripojiť sa na diaľku ku cloudovej aplikácii a používať ju odkiaľkoľvek cez internet. Je vhodná pre všetky prehliadače a všetky typy chytrých telefónov a tabletov.

Nová funkcia bola navrhnutá priamo v reakcii na dopyt realitných profesionálov z odboru, ktorí na svoju každodennú prácu potrebujú ľahko použiteľný a intuitívny nástroj dovoľujúci zhromažďovať, spravovať a zdieľať veľké množstvo dokumentov medzi jednotlivými tímami v teréne aj back-office.

Nástroj od PlanRadaru umožní udržať si jasný prehľad o všetkom dianí na projekte a prispeje k zlepšeniu vzájomnej koordinácie.  Navyše v krajnom prípade hroziaceho súdneho sporu poslúži ako preukázateľná auditná stopa.

Zdroj: PlanRadar

„Stavebníctvo je vysoko regulovaný svet, kde je prístup k správnym a komplexným informáciám absolútne nevyhnutný. Náš nový systém na riadenie dokumentov je praktickým pomocníkom, ktorý pomáha šetriť čas na rutinných úlohách, prispieva k nižšej chybovosti a zároveň vyššej efektivite. Zjednodušenie pracovných postupov je v tomto smere úplne kľúčové: práve vďaka nemu je možné eliminovať prípadné medzery v záznamoch a zároveň podporiť vzájomnú spoluprácu,“ komentuje Ibrahim Imam, spoluzakladateľ a výkonný spoluriaditeľ spoločnosti PlanRadar, a dodáva: „Na zdokonaľovaní našej platformy pracujeme neustále. Nové funkcie a služby vyvíjame v súlade s požiadavkami našich klientov, ktorými sa pri plánovaní týchto inovácií riadime. Nedávno sme zaznamenali veľmi pozitívne ohlasy na zavedenie funkcie QR kódov, ktoré sú veľkou pomocou nielen pre facility manažérov.“

Nová funkcia “Document Management” dopĺňa už aj tak široké využitie PlanRadaru o centralizovanú správu dokumentov. Všetci účastníci stavebného procesu či správy nehnuteľnosti môžu digitálne ukladať všetky projektové dáta do ľahko prístupných zložiek, zvýrazňovať plány, zdieľať spätnú väzbu, porovnávať revízie súborov a schvaľovať vždy najaktuálnejšie verzie dokumentov v reálnom čase. Všetky dokumenty sú dobre zabezpečené a navyše v prípade potreby ľahko spätne vyhľadateľné.

„Hoci je správa dokumentov v podstate jednoduchá záležitosť, môže sa s množstvom zapojených ľudí na projekte a radom premenlivých dát v priebehu procesu pekne skomplikovať. Vytvorenie jednotného miesta, kde sú všetky dokumenty aktualizované v reálnom čase, preto predstavuje významný pokrok zvyšujúci celkovú efektivitu v riadení realitných projektov,“ vysvetľuje Clemens Hammerl, produktový manažér PlanRadaru, a dopĺňa: „Digitalizácia sa v segmente stavebníctva postupne presadzuje a my chceme k jej ešte väčšej obľube prispieť tým, že naše riešenie bude skutočne praktické a intuitívne. Poznáme každodenné výzvy našich klientov, a preto je pre nás jednoduché použitie prioritou.“

Vzhľadom na neustály vývoj v oblasti softvérových riešení bola nová funkcia pre riadenie dokumentov vyvinutá aj s ohľadom na kompatibilitu s ďalšími systémami, ktoré už zákazníci používajú. Dokumenty zo Sharepointe, Dropboxe alebo na Google Drive je možné ľahko nahrávať priamo do PlanRadaru a automaticky zdieľať s inými softvérovými systémami bez nutnosti zložitého kódovania.

Zdroj: PR článok PlanRadar GmbH