Hokejová hala v Košiciach nebude na Medickej. Župa sa nedohodla s mestom

kosice
Zdroj: Google Earth

Košický samosprávny kraj (KSK) po rozhodnutí mesta Košice nepodporiť výstavbu tréningovej hokejovej haly na Medickej ulici v Košiciach začal s prípravou architektonickej štúdie v inej lokalite na pozemkoch, ktorých je výhradným vlastníkom. Informoval o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

„Je nám veľmi ľúto, že po dvoch rokoch prác na projekte hokejovej haly na Medickej ulici v Košiciach a neúspešných rokovaniach s mestom Košice začíname na tomto zámere pracovať nanovo. Mestu Košice sme za posledný rok a pol ponúkali niekoľko možností, ako majetkovoprávne vysporiadať pozemky pod budúcou halou, na ktorú je spracovaná projektová dokumentácia a vydané stavebné povolenie. Či už išlo o odpredaj za jedno euro, tak, ako je to u samospráv štandardné, alebo zámena za cesty v majetku mesta, ktoré si vyžadujú okamžitú rekonštrukciu,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Mesto Košice podľa neho posledný rok a pol nereagovalo na žiadnu ponuku kraja a neprednieslo ani žiadne iné riešenie. „Nakoľko projekt Krajskej hokejovej akadémie realizujeme od roku 2019 a na výstavbu tréningovej hokejovej haly máme alokované finančné prostriedky do roku 2023, nemôžeme ďalej čakať. Chceme, aby túto tréningovú halu mohli naši študenti aj verejnosť využívať čo najskôr,“ dopĺňa Trnka.

Župa už mala stavebné povolenie

Košický samosprávny kraj mal záujem postaviť tréningovú halu, ktorá je súčasťou projektu Krajskej hokejovej akadémie, na Medickej ulici. Dôvodom je, že na tento projekt už má spracovanú projektovú dokumentáciu a v roku 2016 bolo vydané platné stavebné povolenie v prospech spoločnosti HTC Arena.

Držiteľ stavebného povolenia prejavil vôľu previesť svoje práva spojené s výstavbou hokejovej haly na Košický samosprávny kraj. Župa na výstavbu vyčlenila 2,7 milióna eur, ďalšie dva milióny eur sa zaviazal poskytnúť Slovenský zväz ľadového hokeja.

Finančné prostriedky sú alokované na výstavbu novej hokejovej haly a súvisia s výchovno-vzdelávacím programom, ktorý ponúka župná Stredná športová škola v Košiciach. Časť pozemkov vlastní kraj, no časť patrí mestu Košice. Novú architektonickú štúdiu realizuje kraj v lokalite, v ktorej vlastní všetky dotknuté pozemky.

O týchto skutočnostiach budú mesto Košice informovať aj zástupcovia Košického samosprávneho kraja na rokovaní v piatok 21. mája. Kraj bude zastupovať riaditeľ Úradu KSK a vedúci oddelenia športu.

SITA
KategórieStavebné podnikanie