Partneri sekcie:

Meniace sa tváre miest

image 98696 25 v1

Slovensko oslavuje 25 rokov nezávislosti. Hlavné mesto, ako aj mnohé ďalšie využili tento čas a obnovili svoje historické centrá, hlavné ulice, pribudli v nich nákupné centrá, multifunkčné priestory a bytové komplexy.

V Bratislave má vyrásť prvý mrakodrap, nové centrum mesta v oblasti Mlynských nív a jeho avizované prepojenie s petržalskou stranou Dunaja lanovkou či električkou. Aj v ostatných mestách ožívajú predkrízové plány, vznikajú nové projekty v centrách miest, ale aj v okrajových častiach. V realitách sa nepočíta s náhlym prepadom trhu s nehnuteľnosťami, hoci široká ponuka bytov už naráža na limity dopytu. Realita súčasného Slovenska však nie je príliš naklonená využívaniu industriálnej architektúry. Výsledkom je nenávratné zmiznutie množstva skvelých príkladov z mapy Slovenska, ktoré nám závidelo aj vyspelé zahraničie.

Tieto zmeny so sebou nesú aj množstvo otázok súvisiacich s pohľadmi developerov, investorov, bankárov, architektov, zástupcov samospráv či realitných spoločností. Na mnohé z nich budú renomovaní odborníci hľadať odpovede počas 12. ročníka Trend konferencie „Reality a development“ v štyroch zaujímavých paneloch 22. 5. 2018 v bratislavskom hoteli Radisson Blu Carlton.

https://konferencie.etrend.sk/trend_konferencie/reality-a-development-2018.html