wellness vpohodli domova
Galéria(10)

Wellness v pohodlí domova

Radi si po náročnom pracovnom dni oddýchnete v horúcom kúpeli či saune a nemáte chuť cestovať za relaxom? Inšpirujte sa a vytvorte si wellness priamo v rodinnom dome. Túto myšlienku sa podarilo zrealizovať architektom z ateliéru KUBIŠ KUPEC ARCHITEKTI a stretla sa s pozitívnym ohlasom.

det1 big image
viz1 big image
viz1a big image
pdf2 big image
pdf1 big image
obr4 big image
obr3 big image
obr2 big image

Jednotlivé časti stien majú rozdielne povrchové úpravy. Pozdĺžna stena popri hydromasážnej vani je vytvorená pomocou zrkadiel, ktoré opticky zväčšujú priestor. Ďalšie plochy sú zvýraznené obkladom Klinker z pieskovca (hrúbka 25 mm). Ostatný povrch tvorí vápenno-cementová omietka béžovej farby.

Wellness sa nachádza v podzemnej časti domu, kde obyvatelia nájdu nerušené prostredie na relax a kde možno bez väčších problémov inštalovať hydromasážnu vaňu.

Hoci priestor nie je veľký, komfort mu nechýba. V interiéri sú použité kvalitné obkladové materiály, ktoré vhodne dopĺňajú  drevené prvky. Výsledkom je nadčasový dizajn v neutrálnej farebnosti. Nevymenili by ste niekedy návštevu akvaparku za túto útulnú domácu relaxačnú zónu?

Wellness sa skladá zo štyroch funkčných častí, ktoré na seba vzájomne nadväzujú. Centrálnym prvkom je hydromasážna vaňa, nasleduje sedenie pri okne, oddychová zóna s ležadlami a suchá sauna s kúpeľňou v susednej miestnosti.


Vizualizácie priestoru. Hlavnou ideou bolo vytvorenie útulného prostredia, čo sa podarilo dosiahnuť výberom prírodných farieb použitých materiálov a tlmeným bodovým nasvietením v stropnom podhľade.


Celým priestorom prechádza gresová dlažba značky Villeroy & Bochrozmer 30 × 60 mm, hrúbka 14 mm) v odtieni, ktorý ladí s kamenným obkladom aj textilnými doplnkami.

Hydromasážna vaňa v sebe ukrýva chromoterapiu. Svojou vyvýšenou pozíciou dominuje priestoru. Bola vytvorená z tvaroviek a obložená moreným jaseňom (Termowood – jaseň, moridlo – olej Tikurilla).

Drevený obklad je vyhotovený na mieru firmou Stolárstvo Pavol Kupec. Autorkou textilných doplnkov je Jana Pekníková. Použila špeciálny materiál odolný proti vode.


Nábytok v oddychových zónach. Ratanové kreslo s podložkou, polohovateľné ležadlá so stolíkmi i kvetináče značky Topratan. Dvere sú od talianskej firmy Bertoloto.


Detail prekrytia radiátora. Nápad na estetický detail vznikol inšpiráciou textúry na tapetách, ktoré sa v rodinnom dome nachádzajú na vyššom podlaží. Prekrytie je vyhotovené z dosiek Egger – jasmín s výplňou z lakobelu (DOMO GLASS). Vyrobilo Stolárstvo Pavol Kupec.

Autori projektu: KUBIŠ KUPEC ARCHITEKTI – Ing. arch. Pavol Kupec, Ing. arch. Daniel Kubiš, www.kubiskupec.sk
Autori fotografií a vizualizácií: KUBIŠ KUPEC ARCHITEKTI – Ing. arch. Pavol Kupec, Bc. Martin Hudec
Stavebné práce: Emil Lašák
Stolárske výrobky: Stolárstvo Pavol Kupec
Textilné výrobky: Jana Pekníková
Autorka článku: Ing. arch. Paulína Oravcová