image 84436 25 v1
Galéria(4)

Vnútorné steny Aluprof – komplexné riešenie pre firmy

Jednotná vizuálna identifikácia firmy sa skladá z mnohých prvkov, počínajúc odlišným typom loga, pokračujúc funkčnosťou webových stránok a končiac vzhľadom sídla, do ktorého klienti prichádzajú. Pre každú organizáciu by teda mala byť dôležitá estetika kancelárie alebo predajne. Preto aj Aluprof ponúka svojim klientom systémy interiérových stien umožňujúce tvorenie moderných a funkčných zasklených konštrukcií, ktoré sa stanú reprezentatívnou vizitkou každej firmy.

Aluprof scena02 scianki dzialowe View01 FIX P
ALUPROF scena02 SCIANKA BEZSZPR View02 P
ALUPROF scena01 SCIANKA View01 X P

V Českej a Slovenskej republike vzniká stále viac moderných kancelárií a obchodných centier, ktoré sú navrhnuté v súlade s koncepciou otvorenej architektúry. Úplne bežné sú už verejné budovy so sklenenými fasádami, umožňujúcimi tvoriť veľké zasklené konštrukcie, vďaka ktorým do interiéru preniká omnoho viac slnečného svetla. Tento trend sa odráža aj v návrhoch interiérov v objektoch, kde sú žiadané rôzne druhy deliacich priečok. Na trhu je bohatá ponuka výrobkov, ktoré umožňujú uzatvárať úžitkovú plochu a prispôsobiť ju potrebám firmy, a to aj v prípade, keď bude potrebná jednoduchá reorganizácia.

V našej ponuke máme riešenia, vďaka ktorým firmy prispôsobia každý kancelársky alebo predajný priestor svojim potrebám. Prostredníctvom našich deliacich systémov možno vytvoriť univerzálne deliace steny. Pomocou nich je možné postaviť vkusné kancelárske interiéry (zhotovené okrem iného z bezpečnostného skla), alebo aj štýlové výklady predajní, ktoré určite zvýšia prestíž každej firmy bez ohľadu na charakter činnosti.

Jednoduchá adaptácia a modifikácia
Na skonštruovanie sklenených deliacich stien v priestranných konferenčných a kancelárskych priestoroch možno použiť systém MB-45 OFFICE.
Steny MB-80 OFFICE sa odporúčajú hlavne v objektoch, kde sa vyžaduje dokonalá zvuková izolácia. Sú to ľahké, a zároveň veľmi odolné konštrukcie, v ktorých môže byť nosným prvkom bezpečnostné sklo. Výrobok umožňuje vytvárať trvanlivé steny so zreteľne označenými otváravými alebo kývavými dverami. Navyše, jeho funkčnosť dovoľuje meniť usporiadanie interiéru demontážou a opätovnou montážou spojov. Vďaka tomu sa dá zmeniť uhol vstavby alebo jej funkcie.

V kancelárskych priestoroch, kde je nutné interiér odhlučniť, stojí za to namontovať steny MB-80 OFFICE s dvojsklom, novinku v ponuke firmy, pričom možno ako výplň použiť sklo, ale aj nábytkové panely či sadrokartónové dosky. Hĺbka a konštrukcia systému umožňuje vložiť medzi sklá žalúzie, takže navyše možno časť priestoru aj takto vyčleniť zo zvyšného interiéru. Okrem toho, toto riešenie dovoľuje vložiť do steny káble a namontované elektrické zásuvky a spojiť ju s obyčajnou stenou zo sadrokartónu s hrúbkou 75 mm. V praxi sa tieto produkty dajú takmer neobmedzene použiť na komerčných plochách aj vzhľadom na to, že uhol zalomenia steny môže byť 90 – 180°. Umožňuje to vstavbu ľubovoľne tvarovať až do maximálnej výšky 5,5 m.

Estetika a bezpečnosť
Ďalšou novinkou v sortimente deliacich stien sú priehľadné požiarne priečky, ktorých základom je systém MB-78EI. Tieto prvky dovoľujú vytvárať zasklené vnútorné deliace steny bez viditeľných súvislých priečok, samozrejme, vyznačujú sa veľmi dobrou požiarnou odolnosťou. Realizácia takýchto stien je možná vďaka výplni z ohňovzdorného napúčajúceho materiálu a nehorľavému silikónu v drážkach medzi sklenenými tabuľami (len 4 mm). Aby bolo možné zladiť silikón s výplňou, je dostupný v troch farebných variantoch: čierny, sivý a biely. Systém štruktúrnych požiarnych stien MB-78EI umožňuje navrhovať priehradky vysoké dokonca až 3,6 m, moduly sú široké 1,8 m. Požiarne skúšky vykonané v Inštitúte stavebnej techniky (ITB) zahŕňali model priehradky s tzv. voľnou hranou, čo znamená, že neexistuje obmedzenie maximálnej dĺžky konštrukcie steny. Systém štruktúrnych požiarnych stien MB-78EI je ideálny na slobodné projektovanie a konštruovanie veľmi veľkých vnútorných plôch deliacich stien. Priesvitné modely dovoľujú vytvárať konštrukcie, ktoré opticky zväčšujú interiér budovy. Ohňovzdornosť systému ďalej zaisťuje bezpečnosť a usporiadanie požiarnych úsekov tak, aby vznikli podmienky vhodné na evakuáciu osôb.

Výklady predajní na vysokej úrovni
Pri aranžovaní priestorov s použitím sklenených deliacich stien, v ktorých sú dvere zhotovené zo skla, pomôžu systémy MB-EXPO a MB-EXPO MOBILE. Charakteristickou vlastnosťou prvého z nich je skutočnosť, že nosným prvkom konštrukcie je bezpečnostné sklo upevnené vo svorkových profiloch. Výrobok tak umožňuje vytvárať zástavby s maximálnou výškou asi 4 m, pričom šírka krídel je asi 140 cm. V prípade druhého riešenia môže byť maximálna výška dverného panelu tiež 4 m a šírka do 1,5 m. V rámci oboch variantov možno použiť bezpečnostné sklo s hrúbkou 8, 10 a 12 cm. Navyše, systém MB-EXPO umožňuje finálnu úpravu povrchu hli-níkovými dekoračnými profilmi, a to z obidvoch strán vstavby (tzv. dvojfarebnosť). Systémy dovoľujú aj jednoduchú reorganizáciu priestorov a nové rozdelenie interiéru. Výsledkom je možnosť nakoniec zhotoviť konštrukcie pevných celosklenených stien, otváravých a kývavých dverí a aj segmenty skladacích či harmonikových dverí, ktoré nachádzajú využitie v predajniach, obchodných centrách, na tržniciach a v kancelárskych priestoroch. Systémy MB-EXPO a MB-EXPO MOBILE sú veľmi ľahké a elegantné riešenia s pevnou hrúbkou profilu bez ohľadu na hrúbku zasklenia. Okrem dobrej funkčnosti a odolnosti sa vyznačujú aj zaujímavou estetikou, a to aj vďaka neviditeľnému zasklievaciemu tesneniu.

Záruka kvality a funkčnosti
Deliace steny sú neodmysliteľnou súčasťou každej modernej kancelárskej budovy alebo obchodného centra. Neraz sa na základe ich estetiky posudzuje renomé firmy. Preto by spoločnosti mali používať výrobky, ktoré im zaistia príslušnú kvalitu zhotovenia, dizajnu a vysokú úroveň funkčnosti. Výrobky Aluprof zaručujú všetky tieto charakteristiky a tiež poskytujú nespočetné množstvo adaptácií podľa potrieb a požiadaviek konkrétnych firiem.

Autor: Božena Ryszka
Fotografie: archív firmy

Kontakt:
ALUPROF SYSTEM CZECH s.r.o.
tel.: +420 595 136 633
e-mail: firma@aluprof.eu
www.aluprof.eu

ZDROJ: PR článok spoločnosti ALUPROF SYSTEM CZECH s.r.o.