viega advantix vario revolucia sprchoveho zlabu
Galéria(2)

Viega Advantix Vario: Revolúcia sprchového žľabu

Partneri sekcie:

Sprchový žľab Viega Advantix Vario spĺňa hneď dve priania, ktoré na trhu obdobného tovaru zostali dosiaľ nevypočuté: z hľadiska dĺžky je úplne variabilný, poradí si s každou montážnou situáciou na mieste a bez problémov sa prispôsobí aj dodatočným zmenám. Okrem toho sa vyznačuje aj dôsledne puristickým dizajnom, ktorý vďaka roštu a šírke len štyri milimetre umožňuje veľmi decentné začlenenie do dlažby v podlahe. To sú presvedčivé argumenty, ktoré inovatívnemu sprchovému žľabu zaistili ocenenie red dot za vysokú kvalitu dizajnu a na prehliadke trendov ISH vo Frankfurte prestížnu cenu Design Plus powered by ISH.

viega advantix vario revolucia sprchoveho zlabu 5720 big image
Základnú jednotku s dĺžkou 120 cm aj rošt možno s milimetrovou presnosťou skrátiť na požadovanú dĺžku, a to až o 90 cm. To je flexibilita, ktorá umožňuje nielen presnú integráciu, ale dáva tomu, kto kúpeľňu zariaďuje, maximálny priestor na úpravu sprchových zón na úrovni dlážky.

Odtokový kanálik má celkovú šírku len 20 milimetrov. Vďaka roštu z ušľachtilej ocele osadenému uprostred má neopakovateľnú podobu, ktorej vládne decentnosť. Nový sprchový žľab Advantix Vario od spoločnosti Viega je neprehliadnuteľný bez toho, aby prostrediu dominoval. Povrchy z ušľachtilej ocele sú dostupné vo vysoko lesklom a matnom vyhotovení.

Technické údaje

Aj základnú jednotku, aj stredový rošt možno plynule nastavovať do výšky. Vďaka tomu ho možno začleniť do rôzne vysokých skladieb dlážky a podlahových krytín. Sitko na zachytávanie nečistôt, ktoré sa dá pri čistení vybrať, zabraňuje splachovaniu vlasov do odtoku a odtokového potrubia. Nezávisle od toho je nový sprchový žľab vybavený samočistiacou odtokovou úpravou Advantix, čo zaručuje dvojnásobnú bezpečnosť.

Vďaka veľmi nízkej celkovej montážnej výške – len 95 milimetrov – sa Viega Advantix Vario hodí aj na použitie pri renovácii a sanácii. Dokonca aj pri najmenšej montážnej výške a len s 10 milimetrami vody nad roštom má odtokový výkon 24 litrov za minútu. To je výkon, ktorý stačí na spoľahlivé odvádzanie vody aj z tých najvýkonnejších wellness spŕch.
 
Flexibilita, minimalizmus a silný výkon. Nový sprchový žľab Viega Advantix Vario se dá skrátiť na milimeter presne, a tým prispôsobiť akejkoľvek stavebnej situácii. Rošt je široký len štyri milimetre, čo umožňuje veľmi decentné začlenenie medzi dlažbu podlahy. Odtokový výkon takisto hovorí sám za seba: aj pri najnižšej stavebnej výške je to plných 24 litrov za minútu.

Foto: Viega

–>–>