Večer v znamení hviezd
Galéria(4)

Večer v znamení hviezd

Partneri sekcie:

Na pôde Divadla Pavla Országha Hviezdoslava v bratislavskom Starom Meste prebehlo 12. októbra slávnostné vyhlasovanie výsledkov prestížnej architektonickej ceny CE.ZA.AR 2006. Osemnástka nominovaných diel v šiestich kategóriách pritiahla pozornosť širšej odbornej verejnosti a novinárov. Vyhlasovanie výsledkov cien za architektúru je príležitosťou zhliadnuť špičku súčasnej architektonickej tvorby na Slovensku a stotožniť sa s krásou ocenených diel.


Do piateho ročníka súťaže sa prihlásilo spolu 66 diel. Súťaž prebehla v dvoch kolách: v prvom kole porota nominovala spolu osemnásť diel v šiestich kategóriách a v druhom kole z nich v tajnom hlasovaní vybrala šesť víťazov.

Architekt Ivan Matušík získal sošku CE.ZA.AR za projekt rodinného domu Pátrium.Predsedom poroty tohtoročnej Ceny za architektúru bol architekt Irakli Eristavi. Porota v zložení Ludvik Grym z Českej republiky, Ivan Gürtler, Svetozár Ilavský, Martin Mašek, Peter Vodrážka a Štefan Zahatňanský spolu s predsedom poroty udelila prvú sošku CE.ZA.AR v kategórii Rodinné domy architektovi Ivanovi Matušíkovi za projekt rodinného domu Pátrium v Ivanke pri Dunaji.

V kategórii Bytové domy porota najviac ocenila návrh bytového domu Skelet v Žiline od Ľubice Koreňovej.

V kategórii Občianske a priemyselné budovy presvedčil projekt administratívnej budovy Montex, a. s., v Rovinke od architekta Máriusa Žitňanského.

Architekti Kalin Cakov a Emil Makara získali v kategórii Rekonštrukcia a obnova budov ocenenie za architektonické riešenie hotela Aston v Bratislave.

V kategórii Interiér získal cenu skalický Bar-Bar od Miloša Jurániho a Júliusa Tomu v spolupráci so Sárou Perneckou.

V kategórii Exteriér sa zaskvel návrh Pešej zóny v Piešťanoch – II. Etapa od autorov Bohuslava Perneckého, Anny Perneckej, Mariany Bogyovej a Denisy Krupovej.

Šiesty ročník Ceny za architektúru CE.ZA.AR vyhlási Slovenská komora architektov na jar 2007.

Pešia zóna v Piešťanoch

(lh)
Foto: SKA