stvorizbovy byt sdominantou kuchynou
Galéria(16)

Štvorizbový byt s dominantou kuchyňou

Partneri sekcie:

Veľkorysá dispozícia je základom úspešného návrhu. To platí aj pri rekonštrukcii štvorizbového bytu na bratislavskej Kolibe. Hoci bol byt pôvodne určený viacčlennej rodine, nový návrh rieši bývanie pre bezdetný pár, čo dovoľuje kreatívne riešenia.

dispozicia big image
obr2 big image
obr10 big image
obr9 big image
obr8 big image
obr7 big image
obr6 big image
obr6a big image

Lesklé materiály kuchynskej linky v kontrastných farbách pôsobia luxusne a reprezentatívne. Veľká pracovná plocha sa ťahá až k barovému pultu.

Architekti z ateliéru DM INTERIER sa na základe požiadaviek klientov rozhodli maximálne využiť dennú zónu bytu s veľkorysou kuchyňou. Veľké okná dodali obývacej izbe spojenej s kuchyňou svetlo a vzdušnosť.

Cieľom bolo v najväčšej možnej miere dosiahnuť plynulý prechod z interiéru do exteriéru. Použité materiály, lesklé plochy a originálne povrchy stien sú odvážne, pretože ide o mladý pár. Návrh vhodne prepája byt s veľkou terasou a prakticky eliminuje polovicu chodieb.

V nápadoch nezaostávajú ani ostatné časti bytu. Jednou z požiadaviek klienta bola spálňa s veľkou posteľou. Nová dispozícia maximálne využila priestor na nočnú časť s príslušenstvom. K spálni prislúcha kúpeľňa s veľkým sprchovacím kútom. Tu je viditeľný nový trend – výber sprchy na úkor vane. Strata komfortu však určite nehrozí, pretože zasklený bezrámový sprchovací kút tvorí takmer polovicu priestoru. Zvyšok miesta dopĺňa moderná sanita hranatých tvarov.

V byte sa nachádzajú ďalšie dve miestnosti, ktoré sa po rekonštrukcii premenili na hosťovskú izbu s balkónom a priestranný šatník. Nechýba ani práčovňa či menšia kúpeľňa so sprchou a toaletou.

Celý interiér je ladený vo farebných kontrastoch čiernej a bielej, doplnený originálnymi textúrami. Zaujímavým prvkom je plastická stena v obývacej časti z dielne ateliéru DM INTERIER. Vznikla nanášaním tmelu v nepravidelných vrstvách a následným vymývaním vrchného náteru.Obývacia izba s jedálenským kútom pôsobí útulne vďaka podhľadom s tlmeným LED podsvietením. Do podhľadu je prakticky zapustený záves so záclonou. Originalitu dodáva plastická stena z dielne ateliéru DM INTERIER.


V spálňovej časti sa nachádza toaletný stolík s elegantným nasvietením pri zrkadle.

Nad priestorom postele je umiestnený „padajúci dážď“ z jemných kryštálov s tlmeným LED podsvietením takisto z dielne ateliéru DM INTERIER.

Intímne LED osvetlenie chodby zvýrazňuje originálnu podlahu a hlavne v noci nevtieravo naviguje v priestore.–>–>

Bezrámový sprchovací kút na nasvietenom schodíku. Vďaka transparentnosti pôsobí vzdušne, necháva vyniknúť obklad s potlačou zvieracej kože. Kúpeľňa sa opticky zväčšila umiestnením veľkých zrkadlových plôch.

Rovnaké materiály sú použité v malej kúpeľni – tzv. hosťovskej. Vďaka transparentnému zaskleniu a zrkadlám pôsobí priestor ako väčší (pohľad zo sprchovacieho kúta).

Návrh nábytku v šatníku
Autor foto: PIANCA mod. Anteprima walk-in-closet

Pôvodný stav

Po rekonštrukcii

Už pôvodná svetlá a otvorená dispozícia predurčovala využitie priestoru na priestrannú kuchyňu spojenú s obývačkou. V pozadí vidieť nevyužitú terasu.

Návrh a realizácia: Ing. arch. Denisa Murtinová, Ing. arch. Michal Šmihula – DM INTERIER

Text: Ing. arch. Paulína Oravcová
Autor fotografií: Ing. arch. Michal Šmihula, PIANCA mod. Anteprima walk-in-closet
Autor vizualizácií: Ing. arch. Denisa Murtinová