Slávnostné otvorenie exteriérového javiska v Revúcej

image 87161 25 v1

Nové kryté javisko bude plne vyťažené. Pravidelne bude využívané v rámci výučby, na nácvik divadelných predstavení, ale aj na každoročné súťažné prehliadky malých detských školských divadelných súborov pod názvom Detská divadelná hra, ktoré sa doteraz konali v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Revúcej.

Amfiteáter poslúži aj na mnoho iných školských a mimoškolských aktivít. Napríklad na slávnostné otvorenie spojené s privítaním prvákov, slávnostné ukončenie školského roka, vyhodnocovanie rôznych školských súťaží či oslavy MDD.

“Výstavba krytého amfiteátra posunie dopredu nielen Základnú školu I. B. Zocha, ale aj celé mesto Revúca. Tento kultúrny stánok bude totiž slúžiť aj na prezentáciu divadelných a hudobných súborov v rámci kultúrnych podujatí a v letnom období bude počas kultúrnych akcií či večerných dataprojekcií organizovaných v spolupráci s MsKS, sprístupnený aj širšej verejnosti. Pomoc Prvej stavebnej sporiteľne vnímam ako pomoc deťom, ale aj pomoc všetkým občanom Revúcej. Veľmi si ju vážim”, hovorí primátorka mesta Eva Cireňová.

„Tento projekt sme sa rozhodli podporiť preto, že sme v ňom videli skutočný zmysel. Pokrokový prístup k výučbe a nadšenie pre divadlo, s akým sme sa tu stretli u detí, rovnako ako u učiteľov, nás nenechal na pochybách, že si vytúžený amfiteáter skutočne zaslúžia a budú mať z neho úžitok. Je radosť podporiť mladých ľudí v ich kreatívnom rozvoji a pomôcť im pripraviť sa do života. O to viac, keď vidíte, že si poskytnutú pomoc skutočne cenia. Zároveň som rád, že vybudované kryté javisko bude slúžiť aj širšej verejnosti,“ dodáva Imrich Béreš.

Slávnostné otvorenie exteriérového javiska sa uskutočnilo 16. novembra 2016. Pásku prestrihli primátorka mesta Revúca Eva Cireňová, riaditeľka ZŠ I. B. Zocha Adriana Kvetková a predseda predstavenstva PSS, a. s., Imrich Béreš.

KategórieArchitektúra