Viladom v rezidencii Kynek
Galéria(7)

Skolaudovali viladomy Kynek Rezidencie v Nitre

Partneri sekcie:

Bývanie je právoplatne skolaudované, čoskoro sa začne s odovzdávaním bytov. Väčšina z nich je už obsadená.

Výstavba komunitného bývania v nitrianskej lokalite Kynek sa začala v júli 2019 a ešte v tom roku bola dokončená betonáž základových dosiek všetkých 11 viladomov so 77 bytmi. V nasledujúcom roku boli dokončené hrubé stavby domov a začalo sa s realizáciou vzorových bytov.

V roku 2021 sa dostali práce na projekte do finálnej fázy a uskutočnil sa Deň otvorených dverí pre záujemcov o bývanie s dostatkom zelene a vynikajúcou dostupnosťou do mesta. Aktuálne sú dokončené všetky drobné práce v interiéri aj exteriéri a prebiehajú posledné administratívne úkony potrebné k odovzdaniu bytov novým majiteľom.

Viladom v rezidencii Kynek
Viladom v rezidencii Kynek | Zdroj: JTRE

„Projekt Kynek Rezidencie bol koncipovaný tak, aby zabezpečil dostatok verejného priestoru na komunitný život a zároveň dostatok súkromia. Umiestnenie v lokalite so zástavbou rodinných domov s dobrým spojením do centra Nitry spája výhody vidieka a života v meste,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Uzavretý areál v blízkosti historického kaštieľa s anglickým parkom ponúka vyše 100 parkovacích miest či moderné detské ihrisko. Vila domy s tromi nadzemnými podlažiami priniesli do piateho najväčšieho mesta Slovenska široký výber bytov. Od praktických dvojizbových, cez rodinné trojizbové až po priestranné štvorizbové. Prízemné byty majú vlastné predzáhradky, byty na poschodiach zase balkón alebo terasu.

„Klienti pri kúpe ocenili najmä možnosť fyzickej obhliadky kupovaného bytu a čím bol projekt Kynek Rezidencie bližšie k dokončeniu, tým oň rástol záujem a mal väčší ohlas na trhu,“ hovorí Ivan Bratko, riaditeľ predaja rezidenčných nehnuteľností JTRE.„V regiónoch, ako v tomto prípade v Nitre, nie je „predaj z papiera“ tak významne zastúpený ako to býva v Bratislave,“ dopĺňa.

Viladom v rezidencii Kynek
Viladom v rezidencii Kynek
Interiér
Viladom v rezidencii Kynek
Viladom v rezidencii Kynek
Viladom v rezidencii Kynek
Kynek Rezidencie Nitra

Rozloha areálu: 1,4 ha
Počet viladomov: 11
Počet bytov: 77
Skladba bytov: 33 x 2-izbový, 22 x 3-izbový, 22 x 4-izbový
Výmery: od 42,9 do 107,4 m2

JTRE, red